Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
توسط اداره اطلاعات

«نسرین ستوده بازداشت و پس از چند ساعت آزاد شد»

2014 December 10

خبر / رادیو کوچه

 

«نسرین ستوده»، وکیل دادگستری، صبح روز چهارشنبه، نوزدهم آذر ماه، در بزرگراه کردستان در تهران توسط ماموران وزارت اطلاعات ایران بازداشت و عصر همان روز آزاد شد.

«رضا خندان»، همسر نسرین ستوده، روز چهارشنبه در صفحه فیس‌بوک خود در خبری کوتاه از محاصره اتومبیل‌شان در بزرگراه کردستان توسط عوامل وزارت اطلاعات و دستگیری خانم ستوده خبر داده بود.

آقای «خندان» در فیس‌بوک خود نوشته بود: «دوستان امروز صبح در بزرگراه کردستان خودرو ما توسط عوامل وزارت اطلاعات محاصره و من و نسرین را بازداشت کردند.»

او در ادامه نوشته بود: «من را آزاد کردند اما هنوز نسرین در بازداشت است.»

اما پس از چند ساعت بار دیگر آقای خندان در صفحه فیس‌بوک خود نوشت، دقایقی پیش نسرین هم آزاد شد. و توضیح داده بود که بازداشت خانم ستوده بدون حکم قضایی بوده است.

e

خانم ستوده که وکالت شماری از زندانیان سیاسی از جمله تعدادی از متهمان حوادث بعد از انتخابات ۱۳۸۸ ایران را به عهده داشت، شهریور سال ۱۳۸۹ بازداشت و زندانی شد. او بعد از چند دوره اعتصاب غذا، شهریور ۱۳۹۲ به همراه چند چهره سیاسی دیگر از زندان آزاد شد.

این وکیل دادگستری که توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا در ایران به سه سال محرومیت از وکالت محروم شده است، در اعتراض به این حکم از روز سه‌شنبه بیست و نهم مهر ماه، در مقابل کانون وکلا دست به تحصن زده است.

خانم ستوده اعلام کرده بود، به طور نامحدود و تا زمانی که به خواسته‌هایش نرسد در مقابل دفتر کانون وکلا دست به تحصن خواهد زد.

وی، بعد از ظهر روز شنبه، سوم آبان‌ماه، نیز پس از حضور در برابر ساختمان وزارت کشور در تهران، به همراه دو وکیل دیگر، بازداشت و سپس آزاد شده بود.

مطالب مرتبط

نسرین ستوده وکیل دادگستری بازداشت شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,