Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در یک کافه

«یک اسلام‌گرا عده‌ای را در مرکز شهر سیدنی به گروگان گرفت»

2014 December 15

خبر / رادیو کوچه

 

فردی مسلح تعدادی از شهروندان استرالیایی را روز دوشنبه پانزدهم دسامبر، در کافه‌ای واقع در مرکز شهر سیدنی به گروگان گرفته و تصاویر مخابره شده از محل گروگان‌گیری نشان می‌دهد که پرچم سیاهی که روی آن «لا الله الا اله» نوشته شده به چشم می‌خورد.

تلویزیون «کانال ١٠» استرالیا در این رابطه گزارش داده است، مردی که اقدام به گروگان‌گیری کرده، خواسته است تا پرچم «دولت اسلامی»، داعش، در اختیارش گذاشته شود و می‌گوید چهار بمب در نقاط مختلف شهر کار گذاشته شده است.

تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی‌ست که پنج نفر از گروگان‌ها موفق شده‌اند از این کافه فرار کنند. در این رابطه، گزارشگر شبکه هفت تلویزیون استرالیا که مقابل کافه بوده و از بیرون داخل را می‌دیده، می‌گوید بعد از فرار پنچ گروگان، شخص گروگان‌گیر آشفته بود و سر سایر گروگان‌ها فریاد می‎‌زد.

آمار دقیقی از تعداد گروگان‌ها در دست نیست، شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌سی»، کانادا، شمار گروگان‌ها را بیش از ۲۰ نفر عنوان کرده است. اما شبکه خبری اسکای‌نیوز استرالیا می‌گوید نزدیک به ۱۳ نفر در این کافه-مغازه شکلات‌فروشی به گروگان گرفته شده‌اند.

da

در همین حال وب‌سایت خبری «نیوز» استرالیا از قول مدیر اجرایی شرکت شکلات‌فروشی «لیند» که  گروگان‌گیری در کافه‌ای از آن انجام شده، این احتمال را مطرح کرده که بین ۴۰ تا ۵۰ نفر در آن باشند.

پلیس استرالیا نیز می‌گوید شمار دقیق گروگان‌ها را نمی‌داند اما «کم‌تر از ۳۰ نفر» است.

همزمان با گروگان‌گیری در مرکز شهر سیدنی، خانه اپرای این شهر نیز در پی کشف بسته‌ای مشکوک، تخلیه و تعطیل شد.

نخست‌وزیر استرالیا، پس از تشکیل جلسه اضطراری امنیتی با دولت این کشور، در بیانیه‌ای با ابراز نگرانی عمیق از رخداد شهر سیدنی در عین حال گفته است «استرالیایی‌ها مطمئن باشند که حافظان قانون و ماموران امنیتی ما به خوبی آموزش دیده و از تجهیزات خوبی برخوردارند و به صورت حرفه‌ای و درست واکنش نشان می‌دهند».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,