Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
روحانی خودخوانده ایرانی

«عامل گروگانگیری شهر سیدنی استرالیا یک ایرانی است»

2014 December 15

خبر / رادیو کوچه

 

پلیس استرالیا اعلام کرده که گروگان‌گیر کافه‌ای واقع در مرکز سیدنی یک پناهنده ایرانی به نام محمد حسن منطقی است که نام خود را به هارون مونس تغییر داده.

او که به دست داشتن در قتل همسر سابقش متهم و با وثیقه آزاد بوده ۴٩ سال سن دارد و ١٨ سال پیش به استرالیا پناهنده شده است.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه پانزده دسامبر نوشته است که فردی که در این روز در شهر سیدنی استرالیا چندین نفر را در یک کافه گروگان گرفت یک «روحانی خودخوانده ایرانی» است.

در همین رابطه یکی از منابع پلیس استرالیا به رویترز گفته است که این فرد که «هارون مونس» نام دارد لباس روحانیون ایرانی را به تن دارد و خود را «شیخ» می‌نامد.

mantghi

این شخص به دلیل فرستادن نامه‌های توهین‌آمیز برای اعضای خانواده سربازان استرالیایی که در افغانستان کشته شده بودند، محکوم شده است. این پناهجو همچنین با حدود ۴۰ اتهام تعرض جنسی روبرو است.

او قبلا لباس روحانیت شیعه به تن می‌کرد و نام خود را از محمد حسن منطقی به هارون مونس تغییر داده است، در وب‌سایتی که منسوب به اوست نوشته شده: قبلن رافضی بودم، اما دیگر نیستم. اکنون الحمدلله مسلمانم.

تازه‌ترین گزارش‌ها از این گروگانگیری حاکی از آن است که پنج نفر از گروگان‌ها موفق شده‌اند از این کافه فرار کنند.

وب‌سایت خبری «نیوز» استرالیا از قول مدیر اجرایی شرکت شکلات‌فروشی «لیند» که  گروگان‌گیری در کافه‌ای از آن انجام شده، این احتمال را مطرح کرده که بین ۴۰ تا ۵۰ نفر در آن باشند.

مطالب مرتبط

یک اسلام‌گرا عده‌ای را در مرکز شهر سیدنی به گروگان گرفت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,