Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
گزارش ورزشی

«رویانیان: احمدی‌نژاد صد‌در‌صد مخالف حضور دایی در پرسپولیس بود»

2014 December 16

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آقای «رویانیان» با تاکید بر این‌که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده کل بدهی باشگاه سی و پنج میلیارد است به انتقاد شدید از خادم و سیاسی پرداخت.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس روز گذشته در خصوص مقاله روز یک‌شنبه روزنامه ایران ورزشی با تیتر «دوستان گرد شیرینی» که در آن به مدیریت وی در پرسپولیس اشاره شده و مساله قرارداد با شرکت SIS مطرح شده بود، با تحریریه این روزنامه تماس گرفت و توضیحاتی ارایه داد که می‌توانید متن کامل این صحبت‌ها را در زیر بخوانید.

آقای رویانیان شما گفتید آقای سیاسی از شما شکایت کرده در حالی‌که در خبرها داشتیم شما از ایشان شکایت کرده‌اید.

ایشان یک ماه قبل از من شکایت کرده‌اند. علا‌رغم این‌که ما می‌خواستیم بیاییم بنشینیم و سند و مدرک‌ها را بررسی کنیم، رفتند شکایت کردند. عیب ندارد، شکایت کردند، رسیدگی می‌شود اما شکایت من به خاطر این مسایل نبود. من به این خاطر شکایت کردم که ‌آقای «سیاسی» روز اولی که بازداشت شد گفت به خاطر مدیران قبلی بازداشت شده‌ام. آقای «خواجه‌وند» و «خادم» گفتند به خاطر پرونده مدیران قبلی بازداشت شده. چرا دروغ می‌گویید؟ چرا کذب صحبت می‌کنید؟ چرا تشویش می‌کنید؟

royanian

 

درباره اسناد و مدارک قراردادهای قبلی صحبت کردید. مدتی آقای «شیرینی» مدارکی به آقای «رحیمی» داد اما باز هم شفاف‌سازی کامل انجام نشد.

به شما قول شرافت می‌دهم تمام اسناد و مدارک وجود دارد. دو نفر را معرفی کنند، بیایند بگیرند. بیشتر اسناد و مدارک نزد موسسه حساب‌رسی است و آنها دارند بررسی می‌کنند. درباره آنها باید تحمل کنید. اگر سندی وجود دارد یعنی حساب‌رسی سالانه شده، ترازنامه سالانه وجود دارد، طلب و بدهی‌ها همه مشخص است اما همه را نادیده گرفتند و بدون بررسی مدارک صحبت می‌کنند. شما از من چه می‌خواهید؟ بعد از من ۴ تا مدیر آمده. همین الان پرونده آقای سیاسی شانزده، هفده میلیارد بدهی بالا آورده. خود شما آقای خادم برای همین فصل سی میلیارد تومان بدهکار شدید. شما در یک فصل هفده میلیارد باید برای این پرونده بدهید و چهارده، پانزده میلیارد دیگر هم هزینه کنید.

اما بهنام پیشرو کیش ده میلیارد و پانصد هزار به پرسپولیس داده نه هفده میلیارد.

دوازده میلیارد و پانصد هزار داده‌اند که با خسارتش می‌شود هفده میلیارد. مجبورند تا آخر فصل بابت قرارداد بازیکنان و مربیان چهارده، پانزده میلیارد دیگر هزینه کنند و برای بازی‌های آسیایی قرارداد جدید ببندند. آقای خادم خود شما بیش از سی میلیارد تومان برای یک فصل دارید هزینه می‌کنید. من می‌گویم ٢٨ ماه مدیرعامل پرسپولیس بودم. شما اسناد ورودی، پول هزینه شده و منابع را بررسی کنید. دوتا، سه‌ تا آدم بی‌طرف را تایید کنید، هر چه گفتند قبول می‌کنیم. چرا فرافکنی می‌کنید؟ شما در ٣ فصل هفت و نیم میلیارد پول به ما دادید. حالا بپرسید این هفت و نیم میلیارد کجا هزینه شده. اگر من پولی آوردم به شما چه ربطی دارد. من از بیرون پول آوردم. خودم جور کردم، کجایش برای شما سوال دارد. اگر یک شرکت پیدا کردم برای کارهای اقتصادی برای چه باید محاکمه بشوم؟ همین که استقلال فهمید این شرکت مال پرسپولیس است رکب خورد. چرا باید اتهام بزنید؟ شما بگویید گناه من چیست؟ در طول سه سال هفت و نیم میلیارد به من پول دادند اما بالای شصت میلیارد خرج کردم. بعد از من 4 تا مدیرعامل آمده، کدام‌شان در یک فصل کمتر از سی میلیارد تومان خرج کرده‌اند؟ من در سه سال شصت میلیارد خرج کردم. حالا باید به کی جواب بدهیم؟ این‌که بپرسند از کجا آورده‌اید منطقی است نه این‌که بگویند کجا خرجش کردید. آن را هم باشگاه نمی‌تواند بپرسد و مقامات بالاتر باید بپرسند. این‌که می‌گویند تو چرا این‌قدر پول آوردی یعنی چه. شما اسناد من را نگرفتید و هر ابهامی را مطرح می‌کنید. این دولت، دولت ماست؛ چرا می‌گویید مخالف دولت؟ چرا انگ ضد دولت زدید؟ نه سیاسی، نه نظامی، همه دولت‌ها برای من محترم است. مگر در زمان آقای «احمدی‌نژاد» من را برنداشتند یا می‌خواستند بردارند. مگر همان زمان به خاطر انتخاب «علی دایی» مورد غضب ایشان قرار نگرفتم؟

20130224-ahmadinejad2

یعنی می‌گویید آقای احمدی‌نژاد مخالف حضور علی دایی در پرسپولیس بودند؟

صددرصد مخالف بودند. یکی از درگیری‌های ما همین بود. نمی‌خواهم این بحث‌ها را باز کنم. ما که وابسته به هیچ دولتی نیستیم. همه دولت‌ها را دوست داریم و از همه‌شان حمایت می‌کنیم، ما کارگر دولتیم.

یکی از مسایلی که در سرمقاله هم به آن اشاره شده، استفاده شما از آقای «عبداله تفرشی» است اما در خصوص ایشان مسایلی مثل آن دفتر پرسپولیس در برزیل و حقوق ماهانه به حساب همسرشان مطرح می‌شود.

آقای تفرشی مگر بعد از من حکم نگرفتند و معاون اقتصادی نشدند؟ آقای رحیمی به ایشان حکم داده بود.

اما آقای رحیمی هم می‌گفتند تفرشی را به زور به ایشان تحمیل کرده‌اند.

خب به من هم به زور تحمیل کرده بودند.

اما ایشان رفیق گرمابه و گلستان شما بوده و از زمان کمیته انقلاب اسلامی با هم دوست بوده‌اید.

کدام گرمابه و گلستان؟ من ایشان را بیست ماه ندیده بودم.

خب برگردیم به مسایل قبلی و حرف‌های شما؟

ببینید، اگر تمام حرف‌هایی که من زدم را ننویسید هم مساله‌ای نیست. من اینها را می‌گویم تا وجدان شما اقناع بشود و هر ابهامی دارید برطرف شود. من می‌توانم شکایت کنم، همه می‌توانند شکایت کنند، حتا اگر به یک کارگر ساده هم اهانت شود می‌تواند شکایت کند، اما بچه‌ها گفتند شکایت علیه رسانه چیز خوبی نیست و بهتر است دوستانه صحبت کنیم. من کافر نیستم، بچه مسلمانم. اگر شما یک درصد هم من را بچه مسلمان بدانید حق شماست که ابهام‌ها برطرف شود اما حق دو طرف باید مراعات شود. من گله دارم از روزنامه شما.

ما از شفاف‌سازی شما استقبال می‌کنیم. یک روز تشریف بیاورید این‌جا در خدمت‌تان باشیم و مدارک قراردادهایتان در زمان پرسپولیس را بررسی کنیم.

شما شک نکنید مدیری که حداقل در این مملکت سی و پنج سال خدمت کرده است تمام مسایل را شفاف می‌کند. من رییس راهنمایی رانندگی و موسس پلیس ١١٠ بودم، مدیر ستاد حمل و نقل سوخت بودم، مشاور رییس‌جمهوری بودم، مدیرعامل و… خدمات شهری بودم. حداقل ده سال قبل از حضورم در پرسپولیس چند تا کار ملی انجام داده‌ام. یکی‌اش ایجاد پلیس ١١٠. یکی دیگر در راهنمایی رانندگی که تعداد کشته‌های تصادفات ۵ هزار تا آمد پایین، در ستاد سوخت باعث شدم سالانه ده هزار دلار صرفه‌جویی شود. طراحی امداد و نجات جاده‌ای کشور به اسم من است. مدیری که در این سطح کار می‌کند چطور گتره‌ای کار می‌کند و جواب‌گو نیست؟ اسنادی که ما داریم باشگاه پرسپولیس در طول تاریخ نداشته.

perspolis

چطور می‌گویید همه چیز ابهام دارد. شما اسناد را تحویل بگیرید. دولت در طول ٢٨ ماه کلن هفت و نیم میلیارد به من پول داده. حالا به جای این‌که شرکتی که از سال ٨٨ تاسیس شده و مال پرسپولیس است، بگیرید با این درگیری‌ها می‌خواهید ما را خراب کنید؟ من می‌گویم از این شرکت نه یک ریال به من رسیده نه یک درصدش مال من است، از ده هزار سهم این شرکت، بیش از 7 هزار سهمش برای پرسپولیس است.

هم‌چنان اصرار دارید رقمی که خودتان مطرح می‌کنید بدهی واقعی پرسپولیس است؟

من هم‌چنان روی‌ حرف‌هایم تاکید می‌کنم. حالا کتبن نوشته‌اند سیزده میلیارد با طلب مانوئل و طلب شهرداری که هنوز اثبات نشده. با این‌ها حساب می‌کنند و می‌گویند سیزده میلیارد. این بدهی من در ٢٨ ماه بوده. چرا ده برابرش را اعلام می‌کنید؟ اگر ابهام دارید، بروید موسسه حساب‌رسی کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,