Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در پیشاور

«در حمله طالبان پاکستان به یک مدرسه بیش از ١٣٠ نفر کشته شدند»

2014 December 16

خبر / رادیو کوچه

 

مقام‌های دولتی پاکستان می‌گویند بیش از ١٣٠ نفر در یورش نفرات طالبان پاکستان به یک مدرسه در پیشاور در کشته‌ شده‌اند که بیشتر آن‌ها را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.

شبکه خبری «بی‌بی‌سی» گزارش داده است، مقام‌های پاکستان گفته‌اند روز سه‌شنبه شانزدهم دسامبر، پنج یا شش پیکارجو که اونیفورم نیروهای امنیتی پاکستان را بر تن داشتند، وارد مدرسه شدند و سپس صدای تیراندازی و انفجار در محل شنیده شد.

بنابه این گزارش، این مهاجمان توسط نیروهای امنیتی کشته شده‌ یا خود را منفجر کرده‌اند.

بنابه گزارش‌ها، این مدرسه که توسط ارتش پاکستان اداره می‌شود، اکنون در محاصره کامل نیروهای امنیتی این کشور قرار دارد.

22

این حمله که بیشتر کشته شدگان آن را دانش‌آموزان زیر ١۵ سال تشکیل می‌دهند، از سوی «ممنون حسین»، رییس‌جمهوری و «نواز شریف»، نخست‌وزیر پاکستان و «نارندرا مودی»، نخست‌وزیر هند محکوم شده است.

گفته شده که در هنگام حمله افراد مسلح طالبان، نزدیک به ۵۰۰ دانش‌آموز در این مدرسه حضور داشتند اما به گفته منابع رسمی، اکثر دانش آموزان از مدرسه تخلیه شده‌اند. در عین حال، مشخص نیست که چه تعداد از آن‌ها به گروگان گرفته شده‌اند.

یک سخن‌گوی طالبان گفته است که این حمله در واکنش به عملیات ارتش پاکستان علیه پیکارجویان به اجرا گذاشته شده است.

گفته شده که در عملیات اخیر ارتش پاکستان علیه پیکارجویان در وزیرستان شمالی و منطقه خیبرپختونخوا، صدها نفر از اعضای طالبان کشته شده‌اند.

یک کارگر مدرسه و یک دانش‌آموز در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی «جئو پاکستان» گفته‌اند که مهاجمان به سالن اجتماعات مدرسه حمله کردند. در زمان حمله، گروهی از مربیان نظامی مشغول آموزش کمک‌های امدادی به دانش‌آموزان بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. علی
    1

    این خمینی دیوانه بوده که غول اسلام را از شیشه درواورد و بشریت را با دینی خشن و ضد انسانی روبرو ساخت