Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
زیر یه خم

«دلیل اصلی ممنوع‌الخروج بودن فوتبالیست‌ها ١٣٠ میلیارد بدهی است»

2014 December 20

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

هم‌راه شما خواهیم بود با یکی دیگر از سری برنامه‌های زیر به خم و در این برنامه خواهیم پرداخت به دلیل اصلی ممنوع‌الخروج بودن بیش از ١۴٠ فوتبالیست ایرانی از کشور که در روزهای گذشته صحبت‌های بسیاری از پرداخت نشدن مالیات‌های سنگین به دولت تا کارت‌های پایان‌خدمت در این رابطه شده است، اما مقصر اصلی این موضوع تا این لحظه به مردم معرفی نشده.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«باشگاه پرسپولیس اسپانسر موقت می‌گیرد»

باشگاه پرسپولیس برای حل مشکل مالی خود اسپانسر موقت جذب خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، باشگاه پرسپولیس قصد دارد تا زمان آزادی «حمیدرضا سیاسی» از زندان اسپانسر موقت جذب کند.

مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس باعث شده مسوولان این باشگاه از وزارت ورزش؛ سازمان لیگ و استاندار تهران درخواست کمک مالی کنند و چنان‌چه طی روز‌های پیش‌رو پولی به حساب این باشگاه از ارگان‌های مذکور واریز نشود آن وقت مسوولان باشگاه پرسپولیس برای جذب اسپانسر موقت اقدام خواهند کرد.

«بهروز منتقمی» این بحث را در نشست با اعضای هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس مطرح کرد و به نوعی با این مساله موافقت شده است. توافق با اسپانسر جدید به این شکل خواهد بود که به طور مثال برای ۵ بازی در لیگ یا لیگ قهرمانان آسیا نام اسپانسر احتمالی روی پیراهن سرخ‌پوشان درج شود.

perspolis

باشگاه پرسپولیس پس از قطع هم‌کاری با شرکت بهنام پیش‌رو دیگر با هیچ اسپانسری هم‌کاری نکرد و مخارج این باشگاه در این مدت بر عهده حمیدرضا سیاسی بود.

«مایلی‌کهن این‌بار در نقش حامی»

«محمد مایلی‌کهن» به سایت رسمی کانون مربیان فوتبال ایران  (ifca. ir) می‌گوید: به اعتقاد من ما در رده‌های سنی پایه نباید صرفن به نتایج فکر کنیم. مهم‌تر از نتیجه، این است که باید در آن رده سنی افرادی کاملن سالم قرار بگیرند که بتوانند از جوان‌های فوتبال کشور به خوبی مراقبت کنند.

وی افزود : «علی دوستی‌مهر» یکی از این افراد بود. «حمید مصطفی قنبرپور» که تیمش بدشانسی آورد و در ضربات پنالتی به کره‌شمالی باخت. آنها کارشان را بلد بودند و خوش‌بختانه نفراتی که جایگزینشان شده‌اند هم همین شرایط را دارند. «حمید علیدوستی» یکی از سالم‌ترین و باشخصیت‌ترین بازیکنان فوتبال کشور بوده و الان هم یکی مربیان خوب ماست. امیرحسین هم مثل سایر اعضای خانواده پیروانی که خدمات زیادی به فوتبال انجام داده‌اند، بسیار سالم و باشخصیت است و کارش را هم خیلی خوب بلد است. درباره «محمد خاکپور» هم توضیح خاصی نیاز نیست. کاپیتان باشخصیت تیم‌ملی فوتبال ایران که همیشه به دنبال دانش بیشتر و علم روز فوتبال بوده است. البته کار «خاکپور» بسیار سخت است و مطمئنن در آینده مورد هجوم خیلی‌ها قرار خواهد گرفت. این بچه سه ماه بیشتر وقت ندارد و من امیدوارم هم او و هم دو مربی دیگر انتخاب شده، بتوانند با تیم‌هایشان به موفقیت برسند.

عضو هیات‌مدیره کانون مربیان فوتبال معتقد است نسل طلایی فوتبال ایران در جام ملت‌های ۱۹۹۶ و جام‌جهانی ۱۹۹۸ نمایش به یاد ماندنی داشتند، مربیان خوبی را تحویل فوتبال کشور خواهد داد: به نظر من این بچه‌ها علاوه بر توانایی‌های فراوان در زمان بازیگریشان، توانایی خاصی نیز در مربیگری دارند. «علیرضا منصوریان» و «یحیی گل‌محمدی» مثال‌های خوبی هستند.

mailikohan

البته من فکر می‌کنم بازیکنانی که من آن روز‌ها در خدمتشان بودم، اگر بیشتر مورد توجه قرار بگیرند، نفرات بیشتری را هم به جامعه مربیان فوتبال کشور معرفی خواهند کرد. افرادی مثل مهدوی‌کیا، پیراوانی، خداداد، شاهروی از نظر من می‌توانند به تغییرنسل جامعه مربیگری در کشور کمک کنند.

«حق امضا در پرسپولیس به نایب‌رییس هیات‌‌مدیره سپرده شد»

مدیرعامل صندوق حمایت از پیشکسوتان در غیاب سیاسی در باشگاه پرسپولیس حق امضا خواهد داشت.

به گزارش تسنیم، حق امضا در باشگاه پرسپولیس در غیاب مدیرعامل به نایب‌رییس هیات‌مدیره سپرده شد.

طبق قانون تجارت در غیاب مدیرعامل یک شرکت حق امضا به رییس هیات‌مدیره سپرده می‌شود اما از آن‌جا که «جعفر کاشانی» به دلیل کهولت سن توان کارهای اجرایی را در باشگاه پرسپولیس ندارد این اختیار را با هماهنگی وزارت ورزش به نایب‌رییس هیات‌‌مدیره تفویض کرد.

با توجه به این موضوع «محمدعلی طاهری» که سمت مدیرعامل صندوق حمایت از پیشکسوتان را به‌عهده دارد، در اولین اقدام روز چهارشنبه مسوولان باشگاه پرسپولیس به اضافه «حمید درخشان» و «حسین عبدی» را به دفتر خود فراخواند تا جلسه‌ای را با آنها داشته باشد.

در حقیقت در غیاب «حمیدرضا سیاسی» هم اکنون آقای «طاهری» در باشگاه پرسپولیس حق امضا دارد و قرار است از شنبه او به هم‌راه دیگر مسوولان باشگاه پرسپولیس برای جذب بازیکنان مدنظر کادر‌فنی و دیگر خواسته‌های آنها اقدام کنند.

جعفر کاشانی در گفت‌و‌گو با تسنیم در این مورد اظهار داشت: بنده رییس هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس نیستم بلکه عضو کوچکی از خانواده بزرگ این باشگاه هستم و دوستان به احترام موی سفیدم چنین پستی را برایم در نظر گرفته‌اند. در واقع آقایان طاهری و منتقمی کارهای اجرایی را با تدابیر درست در باشگاه پیش خواهند برد و ما هم کمک فکری به آنها می‌کنیم.

p

وی در پاسخ به این سوال که آیا طاهری در باشگاه پرسپولیس حق امضا دارد، گفت: بله ایشان به عنوان نایب‌رییس هیات‌مدیره در نبود سیاسی حق امضا دارد.

«بازیکنان محروم تیم‌ملی هندبال به اردوی تیم‌ملی بازگشتند»

اله‌کرم و سجاد استکی، مهدی بیجاری، میلاد مسائلی، مجتبی حیدرپور و سعید برخورداری شش بازیکن محرومی هستند که به این اردو دعوت شده‌اند.

«اکبر ریاحی»، سرپرست تیم‌ملی هندبال در این‌باره به نسیم گفت: از آن‌جایی که لیگ پویایی داریم و تمام بازیکنان خوب در تیم‌های مختلف تقسیم شده‌اند، از لحاظ آمادگی ‌جسمانی مشکلی نداریم. اولین اردو به مدت ٢۵ روز برگزار می‌شود. وی در خصوص لغو اردوی اسلوونی اظهار داشت: برای آمادگی بیشتر تیم‌ملی باید در اسلوونی اردوی تدارکاتی برگزار می‌کردیم که به دلیل نداشتن منابع مالی این اردو کنسل شد، اما از این جهت که برای تیم‌های شرکت کننده ناشناخته باقی می‌مانیم، این اتفاق خوب است.

سرپرست تیم‌ملی هندبال ادامه داد: بازیکنان ما که ٢۴ دوره از این مسابقات عقب بوده‌اند انگیزه زیادی برای پیروزی و حضور موفق دارند. وی درباره اردوی ایتالیا نیز اظهار داشت: این اردو از چهارم ژانویه آغاز می‌شود و قرار است با چند تیم ایتالیا بازی‌های دوستانه‌ای داشته باشیم.

آقای «ریاحی» که رییس کمیته مربیان و آموزش فدراسیون هندبال نیز هست، درباره عدم حضور «عزت‌اله رزمگر» گفت: وی به دلیل مسایل شخصی نتوانست در اردو حاضر شود و من اسامی قاسم شعبانپور، علیرضا حبیبی، مصطفی غلامی، عزت‌اله رزمگر و کیوان صادقی را برای مربیگری در تیم‌ملی به «ماچک»، سرمربی تیم‌ملی اعلام کردم که پس از این‌که رزمگر اعلام کرد نمی‌تواند در اردو حاضر شود «علیرضا حبیبی» را انتخاب و جایگزین رزمگر کرد.

handbal

وی در خصوص غیبت کاپیتان تیم‌ملی نیز اظهار داشت: «محمدرضا رجبی» کاپیتان تیم‌ملی در تیم‌های باشگاهی عراق بازی می‌کند و امشب به تیم‌ملی ملحق می‌شود.

«ادعای کرار در عراق، استقلال ٣٠درصد قراردادم را کسر کرد»

بازیکن عراقی تیم فوتبال استقلال مدعی شد این باشگاه ایرانی وی را به خاطر حضور در جام خلیج فارس به کسر ٣٠ درصد از قراردادش جریمه کرده است.

به گزارش مهر، «کرار جاسم» در مصاحبه‌ای مدعی شده است به خاطر گرفتن اخطار در دیدار برابر تراکتورسازی و محروم شدن از دربی، به خاطر حضور در جام خلیج فارس به کسر ٣٠ درصد از قراردادش محکوم شده است: من به خاطر شرکت در جام خلیج فارس از سوی باشگاه استقلال به کسر ٣٠ درصد از قراردادم جریمه شدم! البته کرار به صورت مستقیم به دیدار تراکتورسازی و محرومیت از دربی اشاره نکرده است.

kararjasem

وی هم‌چنین در بخشی از صحبت‌هایش با اشاره به حضورش در تیم استقلال، جای‌گاه این تیم را سه پله بالاتر برد: در حال حاضر فقط به باشگاه استقلال تهران فکر می‌کنم که با ٢٨ امتیاز در مکان دوم لیگ ایران قرار دارد! این در حالی است که تیم استقلال با ٢٨ امتیاز در رده پنجم لیگ ایران جای دارد.

«دعوت گزینشی از رسانه‌ها برای پوشش برنامه وزیر ورزش»

برنامه دیروز دیدار وزیر ورزش با روسای فدراسیون‌های ورزشی با دعوت گزینشی این وزارت‌خانه از رسانه‌ها برگزار شد.

به گزارش تسنیم، صبح دیروز (پنج‌شنبه) «محمود گودرزی» جلسه‌ای با روسای فدراسیون‌های ورزشی داشت و در حالی‌که از قبل اعلام شده بود رسانه‌ها نمی‌توانند در این جلسه حضور داشته باشند اما فقط ٣ رسانه که هم‌سو با سیاست‌های دولت و وزارت ورزش فعالیت می‌کنند، برای پوشش خبری این برنامه دعوت شدند.

godarzi

این در شرایطی است که مسوولان روابط عمومی وزارت ورزش اعلام کرده بودند که خبرنگاران در این جلسه حضور پیدا نکنند و برنامه بدون حضور آنها برگزار می‌شود با این حال دعوت گزینشی از خبرنگاران و رسانه‌ها منجر به پیگیری این موضوع از سوی خبرگزاری تسنیم شد اما مسوولان روابط عمومی این وزارت‌خانه پاسخی به تماس‌های خبرنگاران خبرگزاری تسنیم ندادند. خبرنگار خبرگزاری تسنیم تا ساعت ١٧ دیروز منتظر پاسخ و توضیح قانع‌کننده از سوی مسوولان وزارت ورزش ماند اما متاسفانه کسی از این مجموعه خود را ملزم به توضیح این رفتار گزینشی ندانست.

مشخص نیست روابط عمومی وزارت ورزش بر اساس چه استدلال و منطقی دعوت گزینشی از رسانه‌ها را در دستور کار قرار داده است. این اتفاق در شرایطی رخ داده که بارها مسوولان روابط عمومی این وزارت‌خانه اعلام کردند «وزارت ورزش رسانه‌ای‌ترین دوران تاریخ خود را سپری می‌کند» به طور حتم اقدام امروز با شعاری که داده می‌شود منافات دارد.

«استدلال هاشمی درباره تخلف دو‌شغله‌های ورزش»

نایب‌رییس فراکسیون ورزش مجلس با بیان این‌که قوانین شرکت در انتخابات فدراسیون‌ها در یک دهه اخیر تغییری نداشته که منعی برای حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر وجود داشته باشد، گفت: منعی برای شرکت رضازاده در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری نمی‌بینم.

به گزارش مشرق، «سید مهدی هاشمی» افزود: مجلس برای صدور مجوز به نمایندگان مکانیزمی دارد که بر اساس آن نمایندگان می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و بحث دو‌شغله بودن در این زمینه مطرح نیست. بر همین اساس پیش از بنده، عزیزی در انتخابات فدراسیون سوارکاری، ناطق نوری در فدراسیون بوکس، تابش در فدراسیون سوارکاری و… شرکت کردند و مشکلی هم از این بابت وجود نداشت.

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان این‌که برای مجوز حضور در انتخابات نیاز است تا از مجلس استعلام شود، اظهار داشت: مرجع رسیدگی به این موضوع که نمایندگان می‌توانند در انتخابات شرکت کنند یا نه، معاونت قوانین مجلس است که این عزیزان یک بار پاسخ دادند که نمایندگان برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون و هیات‌رییسه منع قانونی ندارند.

وی در مورد این‌که با این شرایط چرا از حضور «هادی ساعی» به عنوان یکی از اعضای شورای شهر در انتخابات فدراسیون تکواندو جلوگیری شد، گفت: دلیل این کار را نمی‌دانم، اما تا آن‌جا که حافظه‌ام یاری می‌کند به طور مثال عزیزی به عنوان نماینده مجلس خودش از انتخابات سوارکاری کناره‌گیری کرد که شاید نظر خودش و یا هم‌کارشان این بوده که در انتخابات شرکت نکنند.

hashmi

هاشمی در پاسخ به این سوال که با این شرایط به نظر می‌رسد منعی برای حضور «حسین رضازاده» در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری وجود ندارد، گفت: اگر نظر شخصی بنده را بخواهید؛ بله، رضازاده منع قانونی برای کاندیداتوری ندارد، البته مجلس یا سازمان بازرسی خودشان باید در این زمینه اعلام نظر کنند و تمام دستگاه‌ها مقام مسوول دارند و نباید از قانون تفسیر شخصی بشود.

«وزارت ورزش و آخرین گزینه موجود»

پرسپولیس درگیر مسایل مدیریتی است، اتفاقاتی که باشگاه سرخ‌پوش پایتخت را جان به لب کرده است.

مدیریت باشگاه پرسپولیس طی یک دهه اخیر را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد ناکام و در پس این کلمه به دنبال حوادثی بود که سال‌هاست پر‌تماشاگرترین تیم آسیا (به اعتقاد سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال قاره) را در مرداب ناکامی‌ها فرو برده است.

پرسپولیس از زمستان سال قبل تا کنون یعنی کمتر از یک‌سال، بدترین مدل مدیریتی را داشته است. «رویانیان» استعفا کرد و رفت، سپس نوبت به «علی پروین» رسید که بیاید، ناکام باشد و برود. بعد از پروین، «علیرضا رحیمی» سکان مدیریت را در دست گرفت اما چون به خواسته هیات‌مدیره یعنی اخراج دایی پشت کرد، اخراج شد. «بهروز منتقمی» نام مدیر بعدی باشگاه پرسپولیس بود که او نیز رفتنی شد تا شخص «حمیدرضا سیاسی» مدیرعامل شود. سیاسی هم خیلی زود بازداشت شد. شهد مدیریت در کام او فرو نرفته بود که به چند جرم و با پرونده‌ای پیچیده و سوال برانگیز به زندان رفت. در این مدت پرسپولیس نه مدیری دارد، نه هیات‌مدیره کاملی و نه حتا یک سرپرست که کارها را جلو ببرد.

wezaratwarzesh

با این حال سیاسی حتا پس از آزادی نیز دلیلی برای ماندن نمی‌یابد، همان‌طور که یکی از نزدیکان به سیاسی به برخی دوستانش گفته: خانواده ما تصمیم به تیم‌داری در رشته فوتبال ندارد و حمیدرضا پس از آزادی از زندان به شغل قبلی خود برمی‌گردد.

اما در همین اوضاع و احوال، اخبار جالبی از سمت وزارت ورزش به گوش می‌رسد. شاید خبر مذاکره مسوولان عالی‌رتبه وزارت ورزش با تعدادی از مدیران پرقدرت سابق از جمله «ناصر شفق» یا «حبیب کاشانی» برای بازگشت از پرسپولیس را شنیده باشید اما احتمال مدیریت حسین هدایتی در این باشگاه تازگی دارد.

منابع نزدیک به وزارت ورزش تاکید می‌کنند هدایتی توانسته مذاکرات خوبی با تصمیم گیرندگان آینده پرسپولیس داشته باشد. خروجی این مذاکرات، نزدیک شدن هدایتی به باشگاه پرسپولیس است. او شاید آخرین گزینه وزارت ورزش باشد و همین مساله، عابر‌بانک را حسابی به پرسپولیس نزدیک کرده است.

البته گمانه زنی‌ها ادامه دارد مثلن گفته می‌شود هدایتی ریاست هیات‌مدیره را بر عهده خواهد گرفت و «حسین نژاد فلاح» عضو سابق هیات‌مدیره پرسپولیس، مدیرعامل این باشگاه خواهد شد.

این اخبار، می‌تواند شرایط باشگاه را دگرگون کند اما برای رسیدن به پاسخ نهایی باید حداکثر یک هفته دیگر صبر و حوصله به خرج داد. این تازه شروع کار است، باید دید تصمیم آخر مسوولان وزارت ورزش در قبال واگذاری پرسپولیس چیست؟

«داورزنی و باز هم صحبت‌های بدون سند و مدرک»

رییس کمیته ملی المپیک با حضور در فدراسیون والیبال به هماهنگی و بررسی راه والیبال ایران در المپیک ٢٠١۶ ریو پرداخت.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون والیبال، «کیومرث هاشمی» رییس کمیته ملی المپیک، به هم‌راه «اصغر رحیمی» رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، «فراهانی» مشاور و رییس حراست کمیته ملی المپیک، «اسلامیان» مدیر امور بین‌الملل، «محمود عبدالهی» مدیر روابط عمومی کمیته ملی المپیک در فدراسیون والیبال حضور پیدا کرد و در جلسه‌ای با دکتر «محمدرضا داورزنی»، رییس فدراسیون والیبال و «امیر خوش خبر» سرپرست تیم‌ملی والیبال به بررسی و هماهنگی برنامه‌های والیبال ایران برای صعود به المپیک ٢٠١۶ ریو و هدف گذاری به منظور کسب نتایج درخشان و در صورت امکان رفتن بر روی سکوی المپیک پرداخت. این بازدید و جلسه در راستای هماهنگی با فدراسیون‌های اعزامی به المپیک ریو انجام شد.

در این جلسه که در راستای سلسله جلسات هماهنگی با فدراسیون‌های اعزامی به المپیک ریو برگزار شد، محمدرضا داورزنی گزارشی از عمل‌کرد امسال فدراسیون والیبال و برنامه‌های تدوین شده سال آینده ارایه کرد.

کیومرث هاشمی در این جلسه، بی‌حاشیه بودن فدراسیون والیبال را یکی از عوامل موفقیت این فدراسیون دانست و اظهار کرد: والیبال موفقیت‌های مستمر اخیرش را مدیون مدیریت با ثباتش است. این موفقیت‌ها موجب شادابی و خوشحالی در سطح جامعه شد. از جمله موفقیت‌های والیبال می‌توان به مدال طلای بازی‌های آسیایی اشاره کرد که این مدال طلا واقعن لذت دیگری داشت. این فدراسیون در زمینه اقتصادی و تامین منابع مالی معتبر و جذب اسپانسر نیز عمل‌کرد مثتبی داشته است.

سپس داورزنی گزارشی از روند میزبانی‌ها و مسابقات سال ٢٠١۵ ایران داد و اتفاقات و درباره تصمیمات کنگره ٢٠١۴ و جلسه هیات‌رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا و دو فرمول صعود به المپیک توضیحاتی را ارایه کرد. وی با اشاره به برنامه‌های آینده فدراسیون و هدف‌گذاری برای حضور موفقیت آمیز در المپیک ٢٠٢٠ گفت: فدراسیون والیبال در ٨ سال گذشته بدون توقف کار کرده است و حتا در مقاطعی از زمان ٨ تیم در اردو بودند یا در خارج از کشور مسابقه داشتند؛ تلاش کردیم که بهترین خدمات را به تیم‌ملی ارایه کنیم. ما از سال ٨۶ استارت زدیم و یک پوست‌اندازی در تیم‌ملی ایجاد شد. زمانی‌که ششم آسیا بودیم خواستیم که صعود کنیم و بالاتر برویم و هدف‌مان سکوی المپیک شد که شاید آن زمان خنده‌دار به نظر می‌رسید.

dawarzani

وی افزود: در آن زمان اگر می‌گفتیم می‌خواهیم برزیل را ببریم کسی باورش نمی‌شد و امسال چند بار این تیم قدرتمند را شکست دادیم و این موجب شد که کارشناسان برزیلی به ایران بیایند و بپرسند که ایران چگونه پیشرفت کرده است. هم‌چنین در مجامع بین‌المللی صحبت از رشد موشکی ایران می‌شد. شعار «می‌توانیم اگر بخواهیم» را حتا کارمندان فدراسیون هم باور دارند و حالا ثمره‌اش را هم می‌بینیم.

داورزنی با اشاره به شرایط بودجه‌ای و مالی فدراسیون خاطرنشان کرد: برنامه‌ مالی را هم مدیریت کردیم و با عمل‌کرد موفقی که کمیته اقتصادی و بازاریابی‌مان در این سال‌ها در جذب اسپانسر داشت توانستیم برنامه‌های خود هم را در سال ٩۴ ببندیم. هیچ‌وقت از کمبود منابع مالی گلایه نکردیم و حساب شده عمل کردیم.

«١۴۴ بازیکن فوتبال ممنوع‌الخروج شده‌اند»

نایب‌رییس کمیسیون اصل ٩٠ مجلس با اعلام این‌که صد و چهل و چهار بازیکن فوتبال به دلیل بدهی مالیاتی ممنوع‌الخروج هستند، گفت که چند باشگاه و بازیکن فوتبال بیش از صد و سی میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارند.

«حجت‌الاسلام حمید رسایی» مسوول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال و نایب‌رئیس کمیسیون اصل ٩٠ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، جزییات جدیدی از پیگیری پرونده فساد در فوتبال را بیان کرد.

وی در خصوص مراحل رسیدگی به این پرونده، گفت: متاسفانه برخی نهادها که وظیفه مبارزه و رصد کردن فساد در فوتبال را دارند تاکنون هم‌کاری مناسبی با کمیسیون اصل ٩٠ نداشته و حاضر نشده‌اند اطلاعات لازم را در اختیار کمیته پیگیری کننده قرار دهند، علا‌رغم این تاکنون اطلاعات خوبی در خصوص این موضوع جمع‌آوری شده که در گزارش نهایی به اطلاع عموم می‌رسد.

مسوول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا ممنوع‌الخروجی کاپیتان تیم‌ملی نتیجه پیگیری این کمیسیون بوده است، گفت: حدود یک ماه چند جلسه با رییس سازمان مالیاتی و معاونین مربوطه وی داشتیم ولی در این جلسات گزارش‌های واصله و موارد نقض قوانین مالیاتی توسط فدراسیون و باشگاه‌های مطرح کشور رسیدگی شد و در خصوص ممنوع‌الخروجی بازیکنان تصمیمی از طرف کمیسیون تکلیف نشد بلکه این تصمیمات مربوط به مقررات سازمان مالیاتی است.

rasai

رسایی در این باره اعلام کرد: سازمان مالیاتی اقدامات مثبتی در خصوص موضوع مالیات ورزشکاران حرفه‌ای و باشگاه‌های آنها صورت داده ولی متاسفانه فدراسیون و باشگاه‌ها همواره از هم‌کاری در این خصوص طفره رفته‌اند.

رسایی هم‌چنین گفت: موضوع ممنوع‌الخروجی مختص یک بازیکن نیست و در حال حاضر حدود صد و چهل بازیکن فوتبال داریم که به دلیل بدهکاری مالیاتی ممنوع‌الخروج شده‌اند، اما هر بار با وساطت و ضمانت باشگاه‌ها و فدارسیون فوتبال این افراد اجازه خروج از کشور پیدا می‌کنند که استمرار این وضع صحیح نیست و سازمان مالیاتی باید به وظیفه خود عمل کند که ظاهرن اقدامات عملی در برخورد با این موضع را به کار گرفته است.

نایب‌رییس کمیسیون اصل ٩٠  مجلس شورای اسلامی هم‌چنین گفت: بر اساس گزارش سازمان مالیاتی به کمیسیون فقط بدهی شش باشگاه مشهور و مربیان، کادر و بازیکنان داخلی و خارجی آنها بیش از صد و سی میلیارد تومان است که بخشی از این مبلغ مربوط به سال‌های ٧۵ تاکنون می‌باشد و این جای تعجب دارد.

رسایی عمده‌ترین دلیل وجود فساد در فوتبال ایران را پول‌های بی‌حساب و کتاب دولتی و شرکت‌های نیمه‌دولتی و نبود نظارت صحیح بر هزینه‌کرد این مبالغ عنوان کرد و گفت: در گزارش کمیسیون اصل ٩٠ این موضوعات آسیب شناسی می‌شود و تا جایی که ممکن باشد راه‌کاری اصلاحی نیز با مشورت خود ورزشکاران و دست‌اندرکاران پیشنهاد می‌شود.

مطالب مرتبط

حاصل تلاش وزارت ورزش تا به این‌جا نابودی سرخابی است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,