Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
طی یک عملیات گسترده

«نیروهای پیشمرکه اقلیم کردستان شهر شنگال را از داعش بازپس گرفتند»

2014 December 20

خبر / رادیو کوچه

 

«سعید شنگالی» مسئول بخش شنگال حزب دمکرات کردستان اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان بعد از ظهر روز شنبه بیستم دسامبر وارد شهر شنگال شده و این شهر را از تصرف شبه‌نظامیان دولت اسلامی، «داعش» خارج کردند.

وب‌سایت شبکه خبری «روداو» به نقل از این مقام حزب دمکرات کردستان گزارش داده است که نیروهای پیشمرگ پس از ورود به شهر شنگال، جستجوی خانه به خانه را آغاز کرده‌اند.

وی همچنین با بیان این مطلب که داعش بسیاری از نقاط و خانه‌های شهر شنگال را بمب‌گذاری کرده، گفته است، واحدهای مهندسیی جهت خنثا‌سازی مواد منفجره احتمالی کار گذاشته شده در سطح شهر وارد عمل شده‌اند.

peshmarga

در همین رابطه «زعیم علی» مسئول محور عملیاتی دجله نیروهای پیشمرگ نیز با تایید خبر بازپس‌گیری شهر شنگال گفته است یکی از واحدهای پیشمرگ وارد شهر شده‌اند و واحدهای دیگر نیز به زودی داخل شهر می‌شوند.

وب‌سایت «روداو» به نقل از یک مقام ارشد نظامی محور عملیاتی دجله گزارش داده است که نیروهای داعش به صورت دسته‌جمعی در حال فرار از شنگال هستند.

روز گذشته نیز نیروهای پیشمرگ توانستند محاصره کوهستان شنگال را که شهروندان و مدافعان ایزدی در آن‌جا در محاصره داعش بودند، بشکنند.

مطالب مرتبط

نیروهای پیشمرگه کردستان محاصره کوهستان شنگال را شکستند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,