Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در شهر سیدنی

«بازداشت دو نفر توسط پلیس ضدتروریستی استرالیا»

2014 December 24

خبر / رادیو کوچه

 

پلیس ضدتروریستی استرالیا در شهر سیدنی دو مرد  و ۲۱ ساله که، نام یکی از آنها «سلیمان خالد» عنوان شده و نام فرد دیگر به دلایل حقوقی فاش نشده را دستگیر و یکی از آنها را به داشتن اسنادی با هدف تسهیل یک حمله تروریستی متهم کرده است.

شبکه خبری «ای‌بی‌سی» استرالیا، روز چهارشنبه بیست و چهارم دسامبر، از قول «مایکل فلان»، عضو ارشد پلیس فدرال استرالیا، گزارش داد، مدارکی از یک فرد بازداشت‌شده به دست آمده که اهدافی احتمالی را برای انجام حملات بالقوه تروریستی در سیدنی مشخص کرده‌اند.

به گفته «مایکل فلان» نایب کمیسر پلیس فدرال استرالیا، این دستگیری‌ها به یک رشته یورش‌های ضدتروریستی در ماه سپتامبر مرتبط است و پس از آن انجام می‌شود که نخست وزیر استرالیا گفت از زمان گروگان‌گیری در کافه لینت سیدنی در هفته پیش مکالمات تروریستی در این کشور بالا گرفته است.

austerror

عکس مربوط به یورش‌های ماه سپتامبر، پلیس استرالیا است

«مایکل فلان» افزوده است:‌ هیچ نشانه‌ای نیست که هدفی مشخص یا یک چارچوب زمانی در ارتباط با این فعالیت خاص وجود داشته، اما من مطمئنم که ما طرحی که آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کردند را مختل کرده‌ایم.

پس از یورش‌های ماه سپتامبر، پلیس استرالیا گفت که توطئه‌ای برای ارتکاب اعمال خشن، از جمله نقشه‌ای برای سربریدن یک نفر از میان مردم عادی در استرالیا را خنثا کرده است.

همچنین هفته گذشته مردی ایرانی-استرالیایی به نام «هارون مونس» که به آن کشور پناهنده شده بود، دست به گروگانگیری در کافه لینت سیدنی زد که پس از ۱۶ ساعت با حمله پلیس و کشته شدن خود او دو دو گروگان پایان یافت.

بیشتر بخوانید

عامل گروگانگیری شهر سیدنی استرالیا یک ایرانی است

پلیس استرالیا پانزده اسلام‌گرای افراطی را بازداشت کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,