Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
در برخی از سینماهای آمریکا

«فیلم جنجال‌برانگیز مصاحبه اکران شد»

2014 December 25

خبر / رادیو کوچه

 

فیلم کمدی جنجال‌برانگیز «مصاحبه»، که درباره توطئه ترور رهبر کره شمالی است چهارشنبه شب در سانس نیمه شب در تعدادی از سینماهای آمریکا اکران شد.

این فیلم که تهدید هکرها مانع از پخش آن شده بود، از ساعت شش عصر روز چهارشنبه به وقت گریونویچ در سایت یوتیوب آغاز شد و کاربران برای دیدن آن باید پنج دلار و ۹۹ سنت پرداخت کنند.

شرکت «سونی‌پیکچرز» سازنده فیلم که پخش آن را به دلیل حملات سایبری و تهدیدات امنیتی لغو کرده بود،  پس از پخش آن گفته است که تصمیم به پخش فیلم، نشانگر تعهدش به آزادی بیان است.

مقام‌های آمریکایی تهدید هکرها را به کره شمالی مرتبط دانستند در حالی که کره شمالی اتهام آمریکا در مورد حملات سایبری را رد اما در عین حال اقدام هکرها را ستوده است.

22

در فیلم مصاحبه به دو خبرنگار آمریکایی فرصت مصاحبه با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی داده می‌شود. سپس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» آن دو را مامور ترور رهبر کره شمالی می‌کند.

«باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا که پیش‌تراز تصمیم سونی برای لغو برنامه نمایش فیلم مصاحبه انتقاد کرده و آن رایک اشتباه خوانده بود، از اعلام خبر اکران محدود فیلم مصاحبه در آمریکا استقبال کرد.

شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» می‌گوید که ۲۰۰ سالن سینما با نمایش این فیلم موافقت کرده‌اند و یک منبع شرکت سونی پیکچرز هم خبر داده است که احتمالن تعداد سالن‌های نمایش دهنده این فیلم به ۳۰۰ سالن خواهد رسید.

بیشتر بخوانید

پس از قطع کامل، باردیگر خدمات اینترنتی در کره شمالی برقرار شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,