Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در ایام پایانی ماه صفر

«علوی از بازداشت سه نفر خبر داد که قصد عملیات انتحاری در تهران داشتند»

2014 December 25

خبر / رادیو کوچه

 

«محمود علوی»، وزیر اطلاعات ایران از دستگیری سه نفر خبر داد که به گفته او قصد «انجام عملیات انتحاری» در ایام پایانی ماه صفر در هیات‌های مذهبی تهران را داشتند.»

خبرگزاری رسمی ایران، «ایرنا»، در این رابطه گزارش داده است، محمود علوی روز چهارشنبه سوم دی ماه گفت که سه نفر از «سرکردگان» به گفته او «گروهک‌های تروریستی»، در مرز ایران توسط هنگ مرزی دستگیر شده‌اند.

بنابه گزارش این خبرگزاری وی افزوده است: «این سه نفر که دستگیر شده‌اند قصد انجام عملیات انتحاری در ایام پایانی ماه صفر در هیات‌های مذهبی تهران را داشتند».

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی اشاره‌ای به هویت افراد بازداشت شده و محل دقیق دستگیری آنها نکرده است.

alawi

وی پیش‌تر نیز در روز ۲۱ آبان نیز از دستگیری افرادی خبر داده بود که به گفته او، در روزهای ماه محرم امسال «قصد بمبگذاری» در شهر مذهبی قم را داشته‌اند.

آقای «علوی» روز ۱۵ مهر نیز بدون اشاره به جزئیات، از کشف دو جلیقه انفجاری خبر داده و گفته بود که این جلیقه‌ها برای انفجار در روز موسوم به قدس در ایران، آخرین جمعه ماه رمضان، در دو استان ایران تهیه شده بود.

وی در عین حال از «برخورد با گروه الفرقان و کشف و خنثی‌سازی محموله‌های سنگین انفجاری» آن‌ها خبر داده و گفته بود که این محموله قرار بوده «در یکی از شهرهای پرجمعیت و مقدس ایران منفجر شود».

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران، نیز روز ۲۹ مهر، خبر داده بود که ۲۴ گروه برای «انجام عملیات انتحاری» قصد ورود به خاک ایران را داشته‌اند، اما نیروهای ایرانی مانع ورود آن‌ها شده و دو گروه را قبل از ورود به کشور «نابود» کرده‌اند.

وزیر اطلاعات ایران پیش از این هم از دستگیری ۱۳۰ نفر از عوامل گروه‌های «تکفیری» در کشور خبر داده بود.

مطالب مرتبط

وزیر اطلاعات از مذاکره با احزاب کرد و دستگیری ١٣٠ تکفیری خبر داد

وزیر اطلاعات ایران می‌گوید برخی مخالفان نظام هدف تیر غیب قرار گرفتند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,