Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
به دنبال اکران فیلم مصاحبه

«کره شمالی با میمیون خواندن اوباما آمریکا را مسئول قطع اینترنت آن کشور دانست»

2014 December 27

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال اکران فیلم جنجال‌برانگیز مصاحبه و تهدید سایت سونی پیکچرز سازنده فیلم، پیونگ‌یانگ روز شنبه بیست و هفتم دسامبر با میمون خواندن باراک اوباما، آمریکا را مسئول و مقصر قطع و وصل اینترنت در چند روز گذشته در کره‌شمالی معرفی کرد.

کمیسیون دفاع ملی کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرده است: آمریکا با آن قد و قواره عریض و طویلش باید دست از این اقدامات بردارد و از آن شرم داشته باشد چون باعث شده تا عملیات سایت‌های اینترنتی کره‌شمالی به خاطر قطع و وصل مکرر در هفته گذشته دچار خدشه شود.

پیونگ‌یانگ حدود ٩ ساعت در هفته گذشته و پیش از به کار افتادن مجدد اینترنت با قطعی اینترنت مواجه شد؛ مقام‌های آمریکایی دخالت در این مساله را رد کردند.

سخنگوی این کمیسیون بار دیگر اتهام وارد شده از جانب پلیس فدرال آمریکا (اف‌.بی.‌آی) درباره هک کمپانی سونی پیکچرز را رد کرد و از آمریکا خواست تا دلایل و شواهد کافی در این باره ارائه دهد

kim

 

سخنگوی کمیسیون دفاع ملی کره شمالی ادامه داده است: باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا باید خودش بداند که به تمام این اقدامات شیطانی پایان دهد و اگر به دنبال صلح است، باید از سیاست‌های خصمانه علیه کره‌شمالی دست بکشد.

کمیسیون دفاع ملی کره‌شمالی، ارشدترین نهاد دولتی این کشور تحت رهبری کیم جونگ اون، همچنین اوباما را مقصر اصلی در پخش فیلم «مصاحبه» کرده و این فیلم را غیرقانونی خواند.

آژانس اطلاعاتی این کشور به نقل از یک سخنگوی این کمیسون اعلام کرد: اوباما همواره در عمل و گفتار همچون میمونی در جنگل‌های استوایی بی‌ملاحظه و بیفکر است.

کره شمالی پیش از این نیز، در بیست و هشتم آوریل و به دنبال هشدار «باراک اوباما» رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا درباره تحریم بیش‌تر پیونگ یانگ، رییس جمهوری کره جنوبی خانم «پارک گئون های» را فاحشه‌، خیانت‌کار و چاپلوس خوانده بود.

مطالب مرتبط

فیلم جنجال‌برانگیز مصاحبه اکران شد

پس از قطع کامل، باردیگر خدمات اینترنتی در کره شمالی برقرار شد

کره شمالی خانم پارک گئون‌های رییس جمهور کره جنوبی را فاحشه خواند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,