Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
عبدالعزیز امام مسجد سرخ

«قاضی پاکستانی دستور بازداشت یک روحانی طرفدار طالبان را صادر کرد»

2014 December 27

خبر / رادیو کوچه

 

قاضی دادگاهی در پاکستان حکم جلب «امام عبدالعزیز» روحانی یک مسجد افراط گرایان در اسلام آباد را صادر کرده که از محکوم کردن حادثه اخیر قتل عام دانش آموزان در پیشاور خودداری می‌کند.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز شنبه بیست و هفتم دسامبر ضمن اعلام این خبر گزارش داده است، «امام عبدالعزیز» همچنین متهم است کسانی را که در بیرون «مسجد سرخ» تظاهرات کرده‌اند تهدید کرده است.

براساس این گزارش، این روحانی با بی‌اهمیت خواندن اتهام علیه خود، و اینکه «مورد من خیلی کوچک است حتی یک کمک بازرس می‌تواند مرا با قرار وثیقه آزاد کند» گفته است که «مقام‌ها باید بر دستگیری کسانی تمرکز کنند که متهم به ارتکاب جرایم جدی هستند.»

هفته گذشته جنگجویان طالبان به مدرسه‌ای در پیشاور که توسط نظامیان اداره می‌شود حمله کردند و ۱۵۲ نفر از جمله ۱۳۳ دانش آموز را کشتند.

abdolaziz

بنابه گفته خبرنگار «بی‌بی‌سی» در پاکستان، آقای «عزیز» به خاطر طرفداری از طالبان مشهور است، پیشتر در سال جاری مدرسه‌ای که تحت مدیریت وی است نام کتابخانه‌اش را به احترام رهبر سابق القاعد، به اسامه بن لادن تغییر داد.

یک سخن‌گوی «مسجد سرخ» گفت آن‌ها در برابر بازداشت آقای «عزیز» مقاومت خواهند کرد.

فعالان جامعه مدنی شکایتی علیه آقای عزیز تسلیم دادگاه کرده‌ و گفته‌اند که کارکنان مسجد در جریان تظاهراتی علیه خودداری او از محکوم کردن قتل عام دانش آموزان آنها را تهدید کرده‌اند.

در عین حال آن تظاهرکنندگان به خاطر برپایی تظاهرات غیرقانونی موضوع تحقیق هستند.

پاکستان از زمان حمله به مدرسه دولتی ارتش در پیشاور در روز ۱۶ دسامبر عملیات ضدتروریستی خود را تشدید، و در هفته جاری دولت تدابیر تازه‌ای را برای مقابله را تروریسم اعلام کرد که از جمله ایجاد دادگاه‌های نظامی برای رسیدگی به پرونده های تروریستی بود.

«نواز شریف» نخست وزیر پاکستان چهارشنبه گفت که آن فاجعه پاکستان را تغییر داده و در این کشور دیگر جایی برای تروریسم، افراط‌گرایی، فرقه‌گرایی و عدم تساهل و بردباری وجود ندارد.

مطالب مرتبط

پاکستان اجرای حکم اعدام را پس از پنج سال آغاز کرد

در حمله طالبان پاکستان به یک مدرسه بیش از ١٣٠ نفر کشته شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,