Saturday, 18 July 2015
01 August 2021
در سال 88 با کمک خیرین و فعالین حقوق بشر

«رهایی هفت نوجوان از حکم قصاص»

2010 March 15

پس از این‌که بهنود شجاعی به اتهام جرم در کودکی اعدام شد تصمیم گرفتم صندوقی را افتتاح نمایم تا با پرداخت دیه به اولیا دم مقتولینی که حاضر به گذشت و عفو از قصاص هستند این دست از نوجوانان از مرگ نجات یابند. مبلغ یک‌صد ‌و ‌یک میلیون و ششصد هزار تومان در طول این مدت توسط افراد خیر به این حساب واریز گردید. از مبلغ پنج هزار تومان گرفته تا پانزده میلیون تومان به این حساب واریز شد. قصد و هدف نیز کمک برای نوجوان در معرض اعدام می باشد.

در کنار کمک‌های مادی توسط خیرین کسانی نیز بودند که با حضور خودشان در مراسم صلح و سازش قدم‌های مفید و قابل توجهی برای رضایت از نوجوانان می‌نمودند. خوشبختانه با مبالغ تهیه شده توانستیم کمک خوبی برای خانواده‌های بی‌بضاعت و کم در‌آمد باشیم. به طوری که در طول مدت فعالیت در سال 1388 هفت نفر از موکلین نوجوان این‌جانب از طناب‌ دار رهایی یافته و به جامعه و خانواده بازگشتند. این افراد کوچک‌ترین امیدی به بازگشت نداشتند و امروز روزنه‌ای روش به سوی آیندشان با کمک و مدد خیرین نمایان شد.

در سال 88 برخلاف سال‌های گذشته که آمار اعدام نوجوانان بین 12 تا 15 نفر بود حداکثر چهار نفر اعدام شدند که در میان آن‌ها نام دلارا دارابی و بهنود شجاعی از دیگران برجسته‌تر و مرگ‌شان غم‌انگیز بود هر چند مرگ هر انسانی به خودی خود و ذاتن غم‌انگیز و ناراحت‌کننده است. به لطف و مرحمت خداوند منان و یاری دوستانی که در این امر خیر قدم برداشتند هفت نفر از موکلینم به نامهای حسین حقی، امیر پهلوان فر، احمد بهاری، مصطفی نقدی، ابراهیم مصیبی، حسین ترنج و امیر خالقی از مرگ نجات یافتند .

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,