Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
مقامات اندونزی خبر دادند

«مشاهده قطعاتی از هواپیمای ناپدید شده مالزیایی و اعزام ناو آمریکایی به محل»

2014 December 30

خبر / رادیو کوچه

 

مقام‌های اندونزیای می‌گویند در منطقه‌ای که در حال حاضر جست‌وجو برای یافتن ایرباس شرکت ایر-آسیا، متمرکز شده، یعنی در ۱۰ کیلومتری محلی است که هواپیما برای آخرین بار در صفحه رادار دیده شده ، قطعاتی شبیه «در هواپیما» و «سرسره خروج اضطراری» پیدا شده است.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، «آگوس دوی پوترانتو»، یک مقام نیروی هوایی اندونزی، روز سه‌شنبه سی‌ام دسامبر در یک کنفرانس خبری گفته است «ما ۱۰ قطعه بزرگ و مقدار زیادی قطعات کوچک سفید که نمی‌توانستیم از آنها عکس بگیریم، پیدا کرده‌ایم».

همچنین یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه نیز که در هواپیمای تجسسی بوده گفته است، در سطح دریا چیزهایی را شبیه قایق نجات و یا جلیقه نجات دیده است.

ایالات متحده آمریکا نیز روز سه‌شنبه، برای کمک به جست‌وجوی هواپیمای ایر-آسیا که از بامداد روز یک‌شنبه ناپدید شده، یک ناوشکن به منطقه اعزام کرده است.

air_asia

بنابه اطلاعیه نوگان هفتم ایالات متحده، ناوشکن یو‌اس‌اس سامپسون، قرار است در محلی که در حال حاضر عملیات جست‌وجو در آن متمرکز است، یعنی آب‌های جاوه اندنوزی و اطراف آن باشد.

در بیانیه‌ ناوگان هفتم دریایی ایالات متحده در این مورد آمده است، «از نزدیک با دولت اندونزی برای تشخیص مناطقی در سطح و هوا که بهترین کمک به تلاش‌ها برای جست‌وجو است» همکاری می‌کند.

یک روز پیش از این، «امبانگ سوئلیستیو» رییس مرکز ملی جست‌وجو و امداد اندونزی، در کنفرانس خبری گفته بود بر پایه ارزیابی‌ها «فرضیه این است که هواپیما در قعر دریاست و اندونزی، وسایل مورد نیاز برای بیرون آوردن هواپیما را از ته دریا ندارد، اما در این مورد، در صورت نیاز، از دیگر کشورها کمک خواهد خواست».

علاوه بر فرانسه و انگلیس مقامات اندونزی از آمریکا هم در این رابطه کمک خواسته بودند که در این رابطه جفری راتکه، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، گفته است آن کشور در حال بررسی درخواست اندونزی است تا ببیند چگونه بهترین کمک را می‌تواند به جاکارتا ارائه کند.

ایرباس ۳۲۰ پرواز شماره ۸۵۰۱ هواپیمایی ایر-آسیا (ایر-آسیا اندونزی) با ۱۶۲ سرنشین، از صبح روز یک‌شنبه در مسیر اندونزی به سنگاپور، در محلی از صفحه رادار ناپدید شد که شرایط هوایی بد بود، خلبان نیز لحظاتی پیش از آن درخواست تغییر مسیر و نیز افزایش ارتفاع را داده بود.

در سال میلادی رو به پایان دو هواپیمای شرکت هواپیمایی مالزی، دیگر شرکت هواپیمایی بزرگ این کشور، نیز دچار سوانحی نه چندان معمول در تاریخ هوانوردی شدند.

پرواز ۳۷۰ این شرکت در ماه مارس گذشته ناپدید شد که هنوز هیچ اثری از خود آن و ۲۳۹ سرنشینش پیدا نشده و پرواز شمار ۱۷ آن نیز در آسمان اوکراین بر اثر برخورد یک موشک زمین به هوا، در منطقه تحت کنترل جدایی‌طلبان هوادار روسیه، سرنگون و همه ۲۹۸ سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

مطالب مرتبط

هواپیمای مسافربری شرکت ایر-آسیای مالزی با ١۶٢ سرنشین ناپدید شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,