Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در آب‌های دریای جاوه

«جنازه سرنشینان هواپیمای ناپدید شده مالزیایی پیدا شد»

2014 December 30

خبر / رادیو کوچه

 

در دریای جاوه و در نزدیکی بندر برنئو در منطقه جستجو برای هواپیمای ناپدید شده ایرآسیا، دست‌کم چهل جنازه که گفته می‌شود متعلق به سرنشینان هواپیمای ناپدید شده مالزیایی است، پیدا شد.

یکی از سخنگویان نیروی دریایی مالزی عصر روز سه‌شنبه سی‌ام دسامبر به خبرگزاری «فرانسه» گفته است که جنازه دست‌کم ۴۰  تن از سرنشینان هوایپمای ایر آسیا از آب بیرون کشیده شده است.

پیش‌تر مقام‌های اندونزیایی اعلام کرده بودند که اشیایی که بر روی آب در دریای جاوه پیدا کردند، متعلق به هوایپمای گمشده ایر آسیاست.

همچنین رسانه‌های خبری نیز از مشاهده ده‌ها جنازه در کنار اشیایی شبیه وسایل نجات و بقایای بدنه هواپیما در دریای جاوه و در نزدیکی بندر برنئو خبرداده بودند.

airasia

گزارش رسانه‌های خبری حاکی از آن است که پس از یافتن اجساد برخی از سرنشینان هواپیمای ایر آسیا، تلاش‌ها برای یافتن این هواپیما با پیوستن آمریکا به این تلاش‌ها شدت گرفته است.

در حال حاضر، عملیات جستجو توسط حدود سی فروند کشتی و قایق و چندین فروند هواپیما و هلی کوپتر از کشورهای مختلف با سرپرستی سازمان ملی عملیات جستجو و نجات اندونزی ادامه دارد و عملیات عمدتن در منطقه اطراف جزایر بانگکا و بلیتونگ در دریای جاوه متمرکز است.

ایرباس ۳۲۰ پرواز شماره ۸۵۰۱ هواپیمایی ایر-آسیا (ایر-آسیا اندونزی) با ۱۶۲ سرنشین، از صبح روز یک‌شنبه در مسیر اندونزی به سنگاپور ناپدید شد.

پیش از این نیز پرواز ۳۷۰ شرکت هواپیمایی ملی مالزی، در ماه مارس گذشته ناپدید شد که هنوز هیچ اثری از خود آن و ۲۳۹ سرنشینش پیدا نشده و پرواز شمار ۱۷ آن نیز در آسمان اوکراین بر اثر برخورد یک موشک زمین به هوا، در منطقه تحت کنترل جدایی‌طلبان هوادار روسیه، سرنگون و همه ۲۹۸ سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

مطالب مرتبط

مشاهده قطعاتی از هواپیمای ناپدید شده مالزیایی و اعزام ناو آمریکایی به محل

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,