Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در تبادل آتش میان طالبان و سربازان افغان

«اصابت راکت به یک جشن عروسی در هلمند افغانستان ٢٠ کشته برجای گذاشت»

2015 January 01

خبر / رادیو کوچه

 

درپی اصابت یک فروند راکت به یک جشن عروسی در ولایت هلمند در جنوب افغانستان دست‌کم ٢٠ نفر کشته و بیش از ۴٠ نفر دیگر مجروح شدند که اغلب قربانیان این حادثه را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

بنابه گفته مقام‌های محلی افغانستان، این راکت که روز چهارشنبه سی و یکم دسامبر در جریان تبادل آتش میان سربازان افغان و نیروهای طالبان شلیک شده بود، به طور اتفاقی به خانه‌ای که در آن مراسم عروسی در حال برگزار شدن بود، برخورد کرد.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز پنج‌شنبه اول ژانویه به نقل از «عمر زواک» سخن‌گوی والی هلمند گزارش داده است، این آمار تنها از دو بیمارستان مرکزی هلمند است و تعداد نامعلومی از افراد به دیگر بیمارستان‌ها نیز منتقل شده‌اند.

helmand

بنابه این گزارش، اهالی محل گفته‌اند که تعداد قربانیان این رویداد به بیش از پنجاه کشته و هفتاد زخمی می‌رسد. 

صاحب خانه‌ای که راکت به آن اصابت کرده گفته است که مهمانان برای استقبال از عروس در بیرون منزل جمع شده بودند که راکت فرود آمد. او می‌گوید از سرنوشت نه نفر از فرزندانش بی‌اطلاع است.

با این وجود هیاتی شامل اعضای ارتش، پلیس، سنا و مقام‌های محلی برای بررسی محل رویداد رفته‌اند.

در عین حال بازماندگان قربانیان رویداد شب گذشته در استادیوم ورزشی این ولایت به رسم اعتراض تجمع کرده و گفته‌اند تا زمانی که عاملان این رویداد شناسایی نشود، لب به آب و نان نخواهند زد.

در سال ۲۰۱۴ میلادی که مرگبارترین سال برای نیروهای دولتی و غیرنظامیان افغان محسوب می‌شود، حدود پنج هزار سرباز افغان کشته و نزدیک به ۱۰ هزار غیرنظامی نیز در این کشور کشته و یا مجروح شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,