Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
با مراجعه به دکه‌های مطبوعاتی

«جمع‌آوری نسخه‌های روزنامه خراسان از سوی عوامل ناشناس»

2015 January 02

خبر / رادیو کوچه

 

عوامل ناشناس با مراجعه به دکه‌های مطبوعاتی در سطح کلانشهر مشهد اقدام به خرید و جمع آوری تمامی نسخه‌های روزنامه خراسان کردند.

بنابه گزارش خبرگزاری «ایرنا»، روزنامه خراسان در ستون «حرف مردم» شماره روز چهارشنبه خود به نقل از تماس یکی از خوانندگانش که خواستار توضیح پیرامون این موضوع شده بود، جمع آوری یک‌جای نسخه‌های این روزنامه در دوشنبه گذشته را تایید کرده است.

براساس گزارش این خبرگزاری، در پی هم‌زمانی این اقدام با درج خبر مصاحبه دادستان مشهد با روزنامه خراسان در شماره روز دوشنبه مبنی بر اعلام پلمپ شدن دفاتر خرید و فروش سهام سه شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی، برخی مدعی هستند که عوامل وابسته به همان شرکت‌ها دست به این اقدام زده‌اند.

«ایرنا» روز پنج‌شنبه یازدهم دی ماه، به نقل از برخی منابع مطلع، که نامی از آن‌ها نبرده گزارش داده است، عوامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری مورد اشاره دادستان مشهد با مراجعه به دکه‌های مطبوعاتی خواستار خرید همه نسخه‌های روزنامه خراسان شده و حتا در برخی موارد در پی امتناع دکه‌داران از فروش یک‌جای نسخه‌ها، با آنان وارد درگیری فیزیکی شده‌اند.

khorasan

گفته می‌شود مسوولان روزنامه خراسان در پی آگاهی از این موضوع، در تماس با مراجع مختلف خواستار برخورد با این اقدام نامعمول شده‌اند اما پیگیری‌های آنان نتیجه‌ای نداشته است.

بر اساس مطلب منتشره در شماره روز دوشنبه هشتم دی ماه روزنامه خراسان دادستان عمومی و انقلاب مشهد در گفت‌وگوی اختصاصی با این جریده از صدور و اجرای حکم برخورد قاطع دستگاه قضایی با دلالان خرید و فروش سهام شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری «پدیده»، «تبرک» و «پردیسبان» و پلمپ دفاتر مربوطه خبر داده بود.

قاضی «غلامعلی صادقی» در این مصاحبه اختصاصی با اشاره به هشدارهای قبلی در مورد تبلیغات اغواکننده شرکت‌ها گفته بود: مدیرعامل، رییس و اعضای هیات مدیره این شرکت‌ها باید پاسخ‌گو بوده و فاصله غیرواقعی بین ارزش واقعی سهام با ارزش بادکنکی آن را که به خاطر دلال‌بازی‌ها به وجود آمده برطرف کنند.

همچنین پیرو این اقدام همان روز جمعی از خریداران سهام این شرکت‌ها که درحال حاضر پرونده قضایی آن‌ها در شعبه ٩٠۴ بازپرسی دادسرای انقلاب اسلامی مشهد در حال بررسی است، در آن شهر به منظور کسب آگاهی از جزییات موضوع دست به تجمع زدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,