Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
در شهر کلکته هند

«بازداشت ۵ مرد هندی به جرم ربودن و تجاوز به یک دختر دانشجوی ژاپنی»

2015 January 04

خبر / رادیو کوچه

 

پلیس هند پنج مرد را به اتهام ربودن یک دختر دانشجوی ژاپنی در شهر کلکته و تجاوز متعدد به او در دستکم دو مکان مختلف، در محدوده زمانی فراتر از یک ماه و از روز ٢٣ نوامبر، بازداشت کرده است.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز یک‌شنبه چهارم ژانویه ضمن اعلام این خبر به نقل از پلیس هند گزارش داده است که یک باند سازمان‌یافته تبهکاری مظنون است که زنان جهانگرد مجرد را در این کشور هدف قرار می‌دهد.

رییس پلیس کلکته به بخش هندی «بی‌بی‌سی» گفته است که دو تن از بازداشت شدگان برادرانی هستند که ابتدا خود را به عنوان راهنمای جهانگردی به دختر ۲۳ ساله ژاپنی معرفی کرده اند.

به گفته این مقام پلیس، یکی از دو برادر هندی که به زبان ژاپنی مسلط است با نزدیک به شدن به دختر، به او پیشنهاد می‌کند که برای تماشای شهر همراه آن‌ها برود. سپس دختر را در ۲۳ نوامبر به منطقه‌ای ساحلی می‌برند، در آنجا به او تجاوز می‌کنند و با استفاده از یک دستگاه خودپرداز پول، حدود دو هزار دلار از کارت اعتباری دختر می‌دزدند.

بنابه گفته رییس پلیس کلکته، این دختر ژاپنی سپس به بوداگایا که مقدس‌ترین مکان در آئین بودیسم و منطقه‌ای توریستی است برده می‌شود.

india_rape

رییس پلیس کلکته می‌گوید دختر ژاپنی سپس در این مکان به “دیگر اعضای باند تبهکاری تحویل داده می‌شود” و از آن روز به مدت چند هفته هدف تعرض آدمربایان قرار داشته است.

در اواخر ماه دسامبر، این دختر ژاپنی توانسته خود را به شهر واراناسی برساند و روز ۲۶ دسامبر با میانجیگری کنسولگری ژاپن، شکایت‌نامه خود را به پلیس هند تحویل می‌دهد.

به گفته رییس پلیس کلکته، سه تن از مردان در نزدیکی بوداگایا و دو تن دیگر در کلکته بازداشت شدند. روزنامه هندوستان تایمز گزارش داده که پلیس برخی از این افراد را پس از شنود تلفن‌های موبایل آن‌ها دستگیر کرده است.

خشونت جنسی علیه زنان در هند از دو سال قبل که یک دختر دانشجوی این کشور به شکل مرگباری هدف تعرض دسته‌جمعی قرار گرفت در رسانه‌ها مطرح شد و از آن زمان تاکنون اخبار مربوط به تعرض جنسی در هند با واکنش گسترده داخلی و بین المللی مواجه می‌شود.

از جمله زنان خارجی که در هند هدف تعرض باندهای تبهکاری قرار گرفته اند یک دوچرخه سوار سوییسی در سال ۲۰۱۳ و یک توریست دانمارکی در سال گذشته بوده‌اند.

در واکنش به جرایمی که اخیرا در هند روی داده، قوانین مربوط به تجاوز جنسی تغییر یافته و مجازات سنگینی برای آن صادر می‌شود. اما ناظران می‌گویند که این موضوع نتوانسته به عنوان عاملی بازدارنده در سطح جامعه تبدیل شود.

بیشتر بخوانید

دستگیری دو پلیس هندی به جرم تجاوز گروهی به دو دختر نوجوان

یک زن دانمارکی در هند مورد تجاوز گروهی قرار گرفت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,