Saturday, 18 July 2015
09 December 2021
با بیرون راندن داعش

«بخش بزرگی از کوبانی تحت کنترل نیروهای کرد درآمده است»

2015 January 06

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای کرد مدافع خلق در کوبانی اعلام کرده‌اند که در جنگ با شبه‌نظامیان اسلام‌گرای «داعش» مناظق بیش‌تری از شهر کوبانی را از داعش پس گرفته‌اند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، که مقر آن در لندن است در تازه‌ترین گزارش خود می‌گوید، مناطقی که در کوبانی به تازگی به دست نیروهای کرد تصرف شده، مناطق دولتی و امنیتی کوبانی است.

بنابر گزارش این سازمان، مدافعان کرد کوبانی، توانسته‌اند نیروهای «دولت اسلامی» موسوم به داعش را از ۸۰ درصد این شهر بیرون کنند و دوشنبه، پنجم ژانویه، کنترل مناطق مهم دولتی و امنیتی آن را نیز در دست گیرند.

نیروهای کردی «یگان‌های مدافع خلق» نیز گفته‌اند که ۱۴ نفر از شبه‌نظامیان داعش در درگیری‌های شدید روز یک‌شنبه کشته شدند که بیش‌تر آن‌ها غیر سوریه‌ای بودند.

kobani

گروه دولت اسلامی، داعش که از اواسط ماه میلادی سپتامبر به کوبانی حملاتی همه‌جانبه ترتیب داد با مقاومت مدافعان کرد روبه‌رو شد که نزدیک بود کنترل کامل این شهر در مرز سوریه و ترکیه را در دست گیرد.

طی این زمان اسلام‌گرایان هدف حملات هوایی آمریکا و ائتلافی به رهبری آن کشور نیز قرار گرفتند. این حملات هم در سوریه و هم در عراق انجام می‌شود.

پیشروی‌های مدافعان کوبانی در روزهای گذشته در اطراف شهر نیز ادامه داشته و مواضع اسلام‌گرایان نیز همچنان هدف حملات هوایی بوده است.

خبرگزای «فرانسه»، در گزارشی می‌گوید که، روز یک‌شنبه نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا هشت حمله هوایی در اطراف کوبانی انجام داد.

همچنین خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به نقل از «ادریس نیسان»، از مقام‌های ارشد کوبانی، گزارش داده است با پیشروی مدافعان شهر و افزایش حملات هوایی، امیدوار است کنترل کامل شهر تا چند روز آینده به دست نیروهای کرد بیافتد.

بیشتر بخوانید

امیر قبادی اهل مشهد اولین ایرانی غیرکرد در کوبانی کشته شد

حمله داعش به کوبانی از طریق خاک ترکیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,