Saturday, 18 July 2015
05 December 2023
پس از حمله مرگبار به نشریه شارلی ابدو

«چند مسجد در شهرهای مختلف فرانسه مورد حمله قرار گرفت»

2015 January 08

خبر / رادیو کوچه

 

پس از حمله مرگبار به دفتر نشریه شارلی ابدو در پاریس، گزارش‌هایی از حمله به چند مسجد و تعدادی از اماکن متعلق به مسلمانان در فرانسه انتشار یافته است.

خبرگزاری «فرانسه» روز پنج‌شنبه هشتم ژانویه، گزارش داده است، طی ساعات شب قبل، چند مسجد در دو شهر فرانسه هدف تهاجم افراد ناشناس قرار گرفته اما این حملات تلفاتی برجای نگذاشته است.

در پی حمله مرگبار روز گذشته به دفتر نشریه شارلی ابدو در پاریس، گزارش هایی از حمله به چند مسجد و تعدادی از اماکن متعلق به مسلمانان در فرانسه انتشار یافته است.

بنابه گزارش این خبرگزاری، سه نارنجک مشقی به سوی مسجدی در شهر «لومان»، واقع در غرب پاریس، پرتاب شد. همچنین، کوتاه مدتی پس از برگزاری مراسم نماز شامگاهی در مسجدی در «ناربون» در جنوب فرانسه، افراد ناشناس چند تیر به سوی مسجد شلیک کردند که به کسی آسیبی نرساند.

masjed

خبرگزاری «فرانسه» همچنین گزارش داده است، صبح روز پنج‌شنبه، انفجاری در یک مغازه کباب فروشی نزدیک مسجدی در شهرک «ویلفرانس سور سائون» روی داد که تلفاتی نداشت. این مغازه ارتباطی با مسجد محلی نداشت اما ظاهرن صاحبان آن در برنامه‌های این مسجد فعالیت داشتند.

پیش از این، گزارش شده بود در جریان تیراندازی در یک ایستگاه مترو در پاریس یک مامور زن پلیس زخمی شد و ساعاتی بعد در بیمارستان درگذشت.

به گزارش منابع خبری، در جریان این تیراندازی یک مرد بازداشت شده اما مشخص نیست که آیا این بازداشت با ماجرای حمله به دفتر نشریه شارلی ابدو در روز چهارشنبه ارتباطی داشته باشد.

مطالب مرتبط

در فرانسه به احترام قربانیان شارلی ابدو عزای عمومی اعلام شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,