Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
در شهر دامارتن آن گل

«مذاکره پلیس با عاملان حمله به شارلی ابدو که اقدام به گروگانگیری کرده‌اند»

2015 January 09

خبر / رادیو کوچه

 

صدها مامور ویژه پلیس ضدتروریستی و ژاندارمری فرانسه، روز جمعه، نهم ژانویه، شهر کوچک دامارتن آن گل در شمال شرق پاریس را برای یافتن دو برادر عامل حمله به هفته‌نامه شارلی ابدو محاصره کرده‌اند.

بنابه گزارش‌ روزنامه گاردین، ماموران پلیس فرانسه با مظنونان حمله به مجله طنز شارلی ابدو که در حال حاضر یک گروگان را در اختیار داردند، وارد مذاکره شده‌اند.

روزنامه فیگارو نیز با انتشار عکس ساختمانی، می‌گوید دو برادر الجزایری‌الاصل فرانسوی که عامل قتل‌عام هفته‌نامه شارلی ابدو بودند، همراه با گروگان‌های جدیدشان، در آن ساختمان پنهان شده‌اند.

همچنین تصاویر زنده تلویزیون یورونیوز نیز چند هلی‌کوپتر پلیس را نشان می‌دهد که در آسمان منطقه‌ای کوچک از شهر بی‌حرکت توقف کرده و منطقه را زیر نظر دارند.

polisfarance

بنابه گزارش خبرگزاری رویترز، این منطقه، یک منطقه صنعتی در حاشیه شهر دامارتن آن گل است. همین خبرگزاری از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن چند تن دیگر پیش از گروگانگیری خبر می‌دهد.

اما خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مسئول در تحقیقات می‌گوید که مشخص نیست چند نفر به گروگان‌ گرفته شده‌اند. همین خبرگزاری خبر داده که در خلال تعقیب و گریز دو برادر مظنون به حمله به شارلی ابدو میان آن‌ها و ماموران امنیتی تبادل آتش شده است.

رادیو فرانس انتر گزارش داده که به دانش‌آموزان مدارس منطقه گفته شده که از کلاس‌های خود بیرون نیایند.

در حالی که برخی از رسانه‌ها، از منطقه دامارتن آن گل در شمال شرقی پاریس خبر می‌دهند که دو برادر، شریف و سعید کوآشی، تعدادی نامعلوم را در «یک شرکت ساختمانی» گروگان گرفته‌اند، خبرگزاری فرانسه اما، می‌گوید که دو برادر مظنون در حال حاضر در یک «چاپخانه» پناه گرفته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,