Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
دادستان کل ایران خبر داد

«تشکیل تیم ویژه‌ برای رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز»

2015 January 12

خبر / رادیو کوچه

 

«ابراهیم رییسی»، دادستان کل ایران از تشکیل یک تیم ویژه از قضات و کارشناسان اقتصادی برای رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز در شهرهای تهران و مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «مهر»، آقای رییسی روز دوشنبه بیست و دوم دی ماه، در این باره گفته است: گزارش‌های مختلفی درمورد پرونده این شرکت ارائه شده و تیم ویژه‌ای شامل قضات و کارشناسان، برای رسیدگی به این پرونده در تهران و مشهد تشکیل شده است.

بنابه این گزارش، دادستان کل ایران در جمع خبرنگاران گفته است، اقدامات قضایی برای حمایت از سهامداران این شرکت در حال انجام است.

دادستان کل ایران همچنین اظهار که است: «بخشی از شرکت با مجوز بخشی از اراضی و باغات و زمین‌های کشاورزی را در اختیار خود گرفته و بخش دیگر بدون مجوز بوده است که این موضوع هم در حال بررسی است که جهادکشاورزی هم باید در مورد این تغییر کاربری‌ها وارد شود.»

raisi

آقای «رییسی» همچنین گفته است: «شرکت‌هایی که در دادگستری مشهد پرونده دارند در حال رسیدگی است و تبلیغات این شرکت‌ها در مجامع عمومی اعم از صدا و سیما و رسانه‌ها و ورودی و خروجی شهرها ممنوع است و پخش آگهی از صدا و سیما قابل پیگیری است.»

تاکنون گزارش‌های مختلفی درباره ابعاد مالی پرونده پدیده شاندیز منتشر شده و پیشتر نیز دادستان عمومی و انقلاب مشهد از پلمپ دفاتر خرید و فروش سهام این شرکت در مشهد خبر داده بود. دادستان کل ایران هم یک هفته پیش گفته بود که مدیرانی به دلیل اغماض در برخورد با این شرکت از کار برکنار شده‌اند.

بیشتر بخوانید

نه بابک زنجانی هستم، نه مه‌آفرید، من بدون دیپلم بهترین کاسب ایرانم

جمع‌آوری نسخه‌های روزنامه خراسان از سوی عوامل ناشناس

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,