Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
در نزدیکی منزلش و توسط قمه

«عبداله مومنی مورد حمله مهاجمان موتورسوار قرار گرفت»

2015 January 17

خبر / رادیو کوچه

 

«عبداله مومنی»، فعال سیاسی که بعد از انتخابات مناقشه‌برانگیز سال ۱۳۸۸ نزدیک به ۵ سال را در زندان سپری کرد، در مقابل منزلش توسط دو موتورسوار ناشناس مورد سوءقصد قرار گرفت و مجروح شد.

وب‌سایت «کلمه» روز جمعه بیست و ششم دی ماه، نوشت که دو موتورسوار در نزدیکی خانه عبداله مومنی با قمه به او حمله کردند. که در این حمله وی تنها دچار جراحتی سطحی شده است.

فرزند آقای «مومنی» در گفت‌وگویی با وب‌سایت «کلمه» در شرح این سوءقصد نافرجام گفته که پدرش پنج‌شنبه‌شب حدود ساعت ١١، برای برداشتن وسایلی به سراغ اتومبیلش که در فاصله‌ ۲۰ متری منزل پارک شد بود رفت که در آن‌جا «دو جوان حدودن بیست ساله به او نزدیک می‌شوند و آدرس کوچه بعدی را می‌پرسند» که او به این سوال پاسخی نمی‌دهد و به سمت منزل برمی‌گردد که «احساس می‌کند از پشت سر دنبالش هستند».

وی حمله به پدرش با انگیزه دزدی را نیز بعید می‌داند و می‌گوید که مهاجمان به «کیف پول، رایانه شخصی، و گوشی تلفن همراه» پدرش که روی زمین افتاده بود، اعتنایی نکرده‌اند و تنها پس از وارد کردن ضربه به عبداله مومنی گفته‌اند: «تمام کردی، مردی و خلاص شدی.»

1

به گفته‌ی فرزند «عبداله مومنی»، این دو جوان ضارب «لباس‌های تیره و ریش داشته‌اند»، «چهره‌شان را نبسته بودند»، و «موتور سیکلتی هم که سوار بر آن بوده‌اند، موتور هزار بوده و موتور سیکلت معمولی نبوده است».

«عبداله مومنی» در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، ریاست ستاد شهروند آزاد (حامیان مطالبه‌محور مهدی کروبی) را بر عهده داشت. او روز ۳۰ خرداد‌‌ همان سال در دفتر این ستاد بازداشت شد و بیش از ۱۰۰ روز را در سلول‌های انفرادی بندهای ۲۰۹ و ۲۴۰ وزارت اطلاعات در زندان اوین سپری کرد.

وی در تابستان ۸۹ در نامه‌‌ای سرگشاده و تکان‌دهنده خطاب به رهبر جمهوی اسلامی به شرح شکنجه‌هایی پرداخت که در زمان بازداشت تحمل کرده بود. در بخشی از این نامه آمده بود: «بازجویان پس از کتک‌کاری مفصل و تحقیر و توهین، به من گفتند به تو اثبات می‌کنیم که حرام‌زاده و ولد زنا هستی. نتیجه آن فرو کردن سر من در چاه توالت بود، آن‌چنان که کثافت‌های درون توالت به دهان و حلق من وارد و به مرحله خفگی رسیدم.»

این فعال سیاسی در اسفندماه سال گذشته پس از پایان محکومیت ۴ سال و ۱۱ ماه حبس خود از زندان اوین آزاد شد.

بیشتر بخوانید

عبداله مومنی با پایان دوره محکومیتش آزاد شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,