Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
در جام ملت‌های آسیا

«تیم ملی ایران در ضربات پنالتی حذف و عراق به نیمه‌نهایی رسید»

2015 January 23

خبر / رادیو کوچه

 

دیدار تیم‌های ایران و عراق از مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، روز جمعه سوم بهمن ماه، در حالی که دو تیم در وقت‌های قانونی و اضافه به تساوی ۳-۳ رسیدند، با پیروزی عراق در ضربات پنالتی به پایان رسید.

در دقیقه ۲۴ بازی وریا غفوری نفوذ خوبش از جناح راست را با ارسالی خوب تکمیل کرد و سردار آزمون با یک ضربه سر دقیق ایران را یک بر صفر پیش انداخت.

در دقیقه ۴۳ این دیدار مهرداد پولادی در حالی که در دقیقه ٢٢ کارت زرد گرفته بود، در برخوردی که به نظر نمی‌رسید مستحق دریافت کارت زرد باشد، دومین اخطار خود را گرفت و از زمین اخراج شد.

در دقیقه ۵۶، ارسال علا عبدالزهرا برای احمد یاسین با شوت او همراه شد و این بازیکن کار را به تساوی کشاند. بازی در وقت قانونی با همین نتیجه به پایان رسید. در دقیقه ۳ وقت اضافه یونس محمود گل دوم عراق را زد، اما در دقیقه ۱۰۳ ارسال خوب تیموریان از نقطه کرنر روی سر مرتضی پورعلی‌گنجی نشست و او با ضربه‌ای دقیق برای دومین بار توپ را وارد دروازه عراق کرد.

22

در دقیقه ۱۱۳ تکل احسان حاج صفی روی بازیکن عراق منجر به اعلام یک ضربه پنالتی به سود عراق شد. ضرغام اسماعیل این توپ را گل کرد. ولی در دقیقه ۱۱۹ بازی رضا قوچان‌نژاد بار دیگر بازی را به تساوی کشاند تا کار به ضربات پنالتی بکشد.

هر دو تیم ضربه اول پنالتی خود را از دست دادند. احسان حاج‌صفی اولین ضربه را به بالای دروازه زد و پس از او هم سعد عبدالعامر ضربه‌اش را از کنار دروازه بیرون زد.

پس از این ضربه برای ایران پور‌علی‌گنجی، نکونام، حسینی، وریا غفوری، جهانبخش و تیموریان پنالتی‌هایشان را تبدیل به گل کردند. ضربات پنالتی عراق هم توسط ولید سلیم، اسماعیل ضرغام، علی عدنان، یونس محمود، یاسر قاسم، مروان حسین به گل تبدیل شد. ولی وحید امیری هشتمین ضربه پنالتی ایران را بر خلاف جهت حرکت دروازه‌بان عراق به تیرک دروازه زد تا عراق با پنالتی سالم شاکر راهی دیدار نیمه‌نهای مقابل کره‌جنوبی شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,