Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
به دلیل فعالیت تروریستی

«لغو شهروندی یک تندرو فرانسوی مراکشی از سوی دادگاه عالی فرانسه»

2015 January 24

خبر / رادیو کوچه

 

دادگاه عالی فرانسه روز جمعه بیست و سوم ژانویه تایید کرد که لغو شهروندی یک تبعه فرانسوی مراکشی که در سال ۲۰۱۳ میلادی به فعالیت تروریستی محکوم شده است، امکانپذیر و قابل اجراست.

بنابه گزارش شبکه خبری «یورو نیوز»، رای دادگاه بلافاصله مورد استقبال دولت فرانسه قرار گرفت که می‌گوید قصد دارد هر چه بیش‌تر از این امکان قانونی، به‌عنوان ابزاری برای مبارزه با تروریسم استفاده کند.

لغو شهروندی تنها در صورتی ممکن است که متهم دارای ملیت دیگری باشد و از زمان فرانسوی شدنش، بیشتر از پانزده سال نگذشته باشد.

بنابه این گزارش، یک شهروند فرانسوی و ساکن پاریس گفت: «پس گرفتن ملیت آنهایی که مرتکب چنین اعمال نفرت انگیز شده‌اند، اقدام درست و خوبی است. آن‌ها شایسته داشتن ملیت فرانسه نیستند.»

frane

شهروند دیگری گفت: «اخیرن در مورد طرحی شنیدم که در بریتانیا انجام می‌شود. آن‌ها برای ادغام مجدد این افراد منحرف در جامعه، تلاش می‌کنند افکار افراطی آنان را از بین ببرند. به نظر من بهتر است که آن‌ها را شناسایی و تحت نظر داشته باشیم تا این‌که لزومن ملیت آن‌ها را باطل کنیم.»

در حالی‌که وقایع تروریستی اخیر پاریس هنوز در حافظه شهروندان است، یک نظرسنجی نشان می‌دهد که ۸۱ درصد از فرانسوی‌ها با باطل کردن ملیت مجرمان تروریست موافقند.

اخیرن در فرانسه طی سه عمل تروریستی، حمله به نشریه طنز شارلی ابدو، گروگان‌گیری در فروشگاه مخصوص یهودیان و حمله به یک مامور پلیس، از سوی اسلام‌گراهای تندرو  در مجموع ۱۷ نفر و ٣ عامل این حملات، کشته شدند.

مطالب مرتبط

اهدای ملیت و نشان افتخار فرانسه به ناجی گروگان‌های سوپرمارکت یهودی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,