Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
بر سر مزار وی در قم

«برگزاری مراسم بیستمین سال درگذشت مهدی بارزگان»

2015 January 24

خبر / رادیو کوچه

 

جمعی از اعضای نهضت آزادی ایران و علاقه‌مندان به نواندیشی دینی به مناسبت بیستمین سال درگذشت مهدی بازرگان، صبح روز جمعه، سوم بهمن ماه بر مزار او حاضر شدند.

وب‌سایت «میزان خبر» در این رابطه گزارش داده است، در این مراسم که جمعی از علاقه‌مندان به راه و افکار مهندس بازرگان حاضر بودند، دکتر ابراهیم یزدی- دبیر کل نهضت آزادی ایران-، دکتر علی‌اصغر غروی- عضو شورای مرکزی نهضت آزادی ایران- و محمد حسین بنی اسدی- داماد مهندس بازرگان- با ذکر خاطرات و سجایای اخلاقی‌ مهندس بازرگان، یاد او را گرامی داشتند.

بنابه گزارش این وب‌سایت، بعد از سخنرانی آقایان، یزدی، غروی و بنی اسدی بر سر مزار مهندس بازرگان که در مقبره بیات و در شهر قم ایراد شد، حاضران به‌رسم سال‌های گذشته، در بیت آیت‌اله منتظری حاضر شدند و یاد آن فقیه عالیقدر را گرامی داشتند.

22

براساس این گزارش، احمد منتظری، فرزند آیت‌اله منتظری در جمع حاضر با ذکر خاطراتی از آیت‌اله منتظری، صداقت، شجاعت و میانه‌روی در نزد مهندس بازرگان را یاد آور شد و تاکید نمود که مرحوم بازرگان اعتدال را با عمل خود امضا کرد.

او در ادامه از لغو همایش «اسلام رحمت در برابر خشونت» که قرار بود به مناسبت بیستمین سالگرد درگذشت مهندس بازرگان در بنیاد دایره المعارف بزرگ اسلامی برگزار شود، ابراز تاسف کرد.

بنیاد فرهنگی مهندس مهدی بازرگان در نظر داشت تا با برگزاری همایشی، مروری بر آثار و اندیشه‌های مهندس بازرگان در دوم بهمن ۱۳۹۳ برگزار نماید که تنها سه ساعت پیش از شروع مراسم، با ابلاغ اداره اماکن نیروی انتظامی لغو شد.

مطالب مرتبط

همایش بزرگداشت بازرگان به دستور اماکن لغو شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,