Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
عراق به نیمه نهایی رفت

«کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض ایران را نپذیرفت»

2015 January 25

خبر / رادیو کوچه

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از ٣ جلسه پی‌در‌پی، در روز یک‌شنبه بیست و پنجم ژانویه، در نهایت، شکایت ایران در خصوص مصرف مواد نیروزا توسط بازیکن عراقی در بازی این دو تیم را وارد ندانست و بدین ترتیب تغییری در نتیجه‌ این بازی داده نشد.

خبرگزاری «مهر» در این رابطه نوشته است، مهدی محمدنبی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران در استرالیا اعلام کرد در پایان نشست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای به سود تیم ملی عراق اعلام شد و شکایت ایران به جایی نرسید.

پس از بازی ایران و عراق جام ملت‌های آسیا، فدراسیون فوتبال ایران مدعی شد که علا عبدالزهرا، بازیکن میانی عراق دوپینگ کرده و خواهان بررسی و حذف تیم عراق شده بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا» نیز در این رابطه گزارش داده است، کمیته‌ انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از نشستی مفصل و بررسی‌ مستندات و مدارک ارائه شده از سوی ایران رای به رد اعتراض ایران داد و اعلام کرد که ادامه حضور تیم ملی فوتبال عراق در جام ملت‌های آسیا بلامانع است.

fotbal

بر اساس گزارش‏‎ها «مهدی محمد نبی»، سرپرست تیم ملی ایران که در جلسه رسیدگی به اعتراض حضور داشته تایید کرد که نتیجه این جلسه به ضرر تیم ایران اعلام شد.

دیدار دو تیم ملی ایران و عراق در مرحله یک چهارم نهایی روز جمعه در کانبرا برگزار شد که این بازی پس از وقت قانونی و وقت اضافه دو تیم با تساوی ۳ بر ۳ برای تعیین برنده میدان به ضربات پنالتی کشیده شد.

دو تیم در ضربات پنالتی پایاپای پیش رفتند و در نهایت هشتمین ضربه تیم ایران به تیر دروازه خورد و تیم ملی ایران از دور مسابقات حذف شد.

تیم ایران که در نیمه نخست نخستین گل بازی را زد، در دقایق آخر این نیمه مهرداد پولادی، مدافع خود را به دلیل دو اخطاره شدن از دست داد و بقیه بازی را با ده نفر اداره کرد.

در ادامه بازی ایران دو بار از حریف خود عقب افتاد و هر دو بار توانست بازی را به تساوی بکشاند.

اعضای تیم ملی که تا اعلام نتیجه این شکایت در استرالیا مانده بودند، بلافاصله استرالیا ترک می‌کنند و روز دوشنبه وارد تهران می‌شوند.

مطالب مرتبط

فیفا تایید کرد بازیکن تیم ملی عراق در بازی با ایران دوپینگی بوده است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,