Saturday, 18 July 2015
06 June 2023
در مراسم خاکسپاری سرباز اسراییلی

«نتانیاهو می‌گوید ایران تنها مسئول حمله به کاروان نظامی اسراییل است»

2015 January 30

خبر / رادیو کوچه

 

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل روز پنج‌شنبه بیست و نهم ژانویه، همزمان با مراسم خاکسپاری یکی از سربازان اسراییلی کشته شده در حمله روز چهارشنبه حزب اله لبنان به کاروان خودروهای نظامی اسراییل، ایران را مسئول این حمله دانست.

نخست وزیر اسراییل که روز گذشته حزب اله لبنان را تهدید به پرداختن هزینه این حمله کرده بود، در سخنان روز پنج‌شنبه خود، تمرکزش را بیشتر متوجه ایران کرد و این کشور را مسئول حملات موشکی مرگبار حزب‌اله دانست.

آقای «نتانیاهو» در این مراسم همچنین گفته است: «ایران تنها مسئول حمله دیروز علیه ما از طرف لبنان است. این همان ایرانی است که تلاش می‌کند تا با قدرتهای بزرگ به توافق رسیده و به توانایی گسترش سلاح هسته‌ای دست یابد. ما با قدرت با این توافق مخالفت می‌کنیم.»

ntanyaho

درگیری‌ها روز چهارشنبه که به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، شدید‌ترین مورد از زمان جنگ حزب‌اله و اسراییل در سال ۲۰۰۶ بوده است، با پرتاب موشک‌های ضد تانک گروه حزب‌اله به یک کاروان نظامی اسراییل در منطقه شعبا آغاز شد که به کشته شدن دو سرباز اسرائیلی و مجرح شدن هفت تن دیگر منجر شد.

در واکنش به اظهارات آقای نخست وزیر اسراییل، «علاء الدین بروجردی»، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران که در بیروت به سر می برد، گفته است: «این راه مقدسی است که مقاومت انتخاب کرده و در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی با صلابت ایستادگی می‌کند. ما پیوسته از خط مقاومت حمایت کرده و خواهیم کرد.»

حزب‌اله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود این عملیات را به تلافی حمله هوایی ۱۰ روز پیش اسرائیل انجام داده است که در آن تعدادی از اعضای حزب‌اله و یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شدند.

مطالب مرتبط

مرگ ٢ سرباز اسراییلی در حمله حزب‌اله به کاروان خودروهای نظامی اسراییل

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,