Saturday, 18 July 2015
01 December 2023
از سوی شورای همکاری خلیج فارس

«کشورهای عربی تبریک درگذشت ملک عبداله از سوی جنتی را محکوم کردند»

2015 February 02

خبر / رادیو کوچه

 

شورای هم‌کاری کشورهای عربی خلیج فارس، تبریک درگذشت پادشاه عربستان از سوی آیت‌اله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان ایران را محکوم کرد.

وب‌سایت «عصر ایران» روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه در این رابطه نوشته است، در بیانیه‌ای روز یک‌شنبه توسط «عبداللطیف الزیانی» دبیر کل این شورا صادر شده، آمده که «توهین آیت‌اله جنتی به ملک عبداله در خطبه‌های نمازجمعه تهران اقدامی غیرمسوولانه و غیرقابل پذیرش است».

آقای «الزیانی» با بیان این‌که «این سخنان دشمنانه از سوی یک مقام رسمی ایرانی تاثیری جز افزایش دوری میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و ایران برجای نمی‌گذارد» از مقامات جمهوری اسلامی خواسته تا به «مبانی حسن همجواری» احترام بگذارند و جلوی «اقدامات بیهوده و غیرمسوولانه» را بگیرند.

janati

آیت‌اله «احمد جنتی» در بخشی از سخنان روز جمعه خود به عنوان امام‌جمعه تهران، «ملک عبداله»، پادشاه متوفی‌ عربستان را «قارون سعودی» خواند و با بیان این‌که «او الان دارد مجازات اعمالش را می‌‌کشد»، مرگ وی را به «مومنین و مسلمین و کسانی که غصه اسلام و شیعه را می‌خوردند» تبریک گفت.

«انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات نیز در واکنش به تبریک درگذشت «ملک عبداله» توسط آیت‌اله جنتی گفته است: «حمله احمد جنتی خطیب جمعه تهران علیه فقید مرحوم ملک عبداله بن عبدالعزیز و زندگی وی، همه ما را مورد هدف قرار داد و باعث ایجاد گره در روابط ایران با کشورهای عربی می‌شود.»

این مقام ارشد اماراتی با انتشار نوشته‌ای در شبکه توئیتر اضافه کرده است: «این چه اقدامی است که از منبرها برای انتشار تفکرات فرقه‌ای سوء استفاده می‌شود و به حرمت مرده تجاوز می‌شود و در امور داخلی کشورها، دخالت می‌کنند.»

وزیر مشاور در امور خارجه امارات همچنین خطاب به آیت‌اله جنتی افزوده است: «اگر سخن خیری نمی‌گویی سکوت کن.»

بیشتر بخوانید

ملک عبداله پادشاه عربستان سعودی در سن ٩٠ سالگی درگذشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,