Saturday, 18 July 2015
28 September 2023
با قرص سیانور

«خودکشی دانشجوی مقطع دکترا در دفتر رییس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران»

2015 February 02

خبر / رادیو کوچه

 

یکی از دانشجویان دکترای روابط بین‌الملل دانشگاه تهران روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه در دفتر رییس دانشکده علوم سیاسی این دانشگاه با خوردن قرص سیانور اقدام به خودکشی کرد.

وب‌سایت «آی‌پرس» ضمن اعلام این خبر نوشته است، دقایقی بعد با حضور به موقع پلیس آگاهی از ورود سایرین به محل حادثه جلوگیری به عمل آمد و بعد از مدتی جنازه از محل خارج گردید.

berenj-ghors-koocheh

این وب‌سایت دانشجوی مذکور را که در مقطع دکترا تحصیل می‌کرده به نام «خجسته» معرفی کرده و اشاره‌ای به مشخصات و نام کامل او نکرده است.

همچنین وب‌سایت «آی‌پرس» زمان خودکشی این دانشجوی دکترای روابط بین‌الملل را حدود ساعت ٣ بعد از ظهر روز دوشنبه ذکر کرده و اشاره‌ای به علت خودکشی این دانشجو نکرده است.

بنابه نوشته این وب‌سایت در حال حاضر دانشجویان این دانشگاه در بهت و سردرگمی به‌سر می‌برند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۴ Comments


 1. obeyd Sankhozani
  1

  آیا بازهم تجاوزی درکار بوده است؟ چرا به این خودکشی های بیصدا رسیدگی نمیشود؟ ازکجامعلوم که قرص خودکشی را رئیس دانشکده به خورد دانشجو نداده است. باید کنه روابط دانشجویان با روسای دانشکده ها و استادان درآورده و روشن شود. چرا این اندازه داستادان دانشگاه با دانشجویان روابط جنسی برقرار میکنند و درکشور اسلامی به این کارها به صورت جدی رسیدگی نمیشود. آیا رسیدگی به اینگونه تجاوزها واجب تراست یا جدا کردن کلاس دختران پسران در دانشگاه؟ چرا درکارها این اندازه تظاهرمیشود؟


 2. ابوالحسن
  2

  این اقدام بهر علتی که بوده مایه تاسف بسیار است خداوند به خانوادهاش صبر عنایت فرماید
  روحش شاد


 3. ره(عج)
  3

  ولاکن وشاید هم این قرص را به زود در دهان این جوان نگونبخت کردند و بعد گفتند خودکشی کرده است.ولاکن


 4. دكتر علي ايلخاني پور
  4

  من همکلاس آقای خجسته نیا در دوره دکتری بودم، از مسوولین دانشگاه تهران و مقامات مسوول تقاضا دارم به دقت موضوع را بررسی کنند و از تقصیر دکتر شیرخانی مدیرگروه روابط بین الملل و بی تفاوتی مسوولین دانشکده نسبت به مشکلات دانشجویان گذشت نکنند. دکتر شیرخانی با اذیت و آذار و توهین و تحقیر دانشجویان و همکاران خود از نظر روحی و روانی آنها را تحت فشار قرار میدهند. من هم در دوره دکتری شرایط سختی از نظر مالی داشتم، در دوره ای فاقد خوابگاه بودم و آقای دکتر شیرخانی از هیچ ظلم و خباثتی دریغ نداشتند و بارها و بارها به مسوولین دانشکده و دانشگاه شکایت بردیم که بی حاصل بود. من با وجود همه موانعی که ایجاد کردند ٣ سال است که دفاع کردم اما اینها آقای خجسته نیا را تعمدا در امتحان جامع و پیش دفاع و دفاع معطل کردند تا کار به اینجا کشید. امیدوارم دکتر شیرخانی از دانشگاه تهران اخراج شوند و مسوولین دانشکده برکنار و توبیخ شوند چون تجربه من و دوستانم نشان داده که گوش شنوایی برای رسیدگی به مشکلات دانشجویان و تخلفات همکاران خود ندارند. آقای دکتر شیرخانی تا زمانی که زنده هستی جسد این دانشجو را پیش چشم داشته باش، آقای خجسته رفتارش و اخلاقش در شان یک دکتر نبود اما مستحق چنین سرنوشتی نیز نبود. من آمادگی دارم در مورد عملکرد دکتر شیرخانی و بی تفاوتی مسوولین دانشکده اطلاعاتی را به مقامات دانشگاه تهران و وزارت علوم بدهم، ali2148@yahoo.com