Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
به همراه ٥ تن از همراهانش

«ملا عبدالرئوف معاون خلیفه داعش در افغانستان کشته شد»

2015 February 09

خبر / رادیو کوچه

 

اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که ملا عبدالرئوف، فردی‌که به عنوان معاون رهبری گروه شبه‌نظامی دولت اسلامی «داعش» در افغانستان معرفی شده بود، در یک عملیات نظامی کشته شده است.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز دوشنبه نهم فوریه در این رابطه گزارش داده است، بنابه اطلاعیه اداره امنیت ملی افغانستان، ملا رئوف در ولسوالی کجکی ولایت هلمند حوالی بعد از ظهر امروز با ۵ تن از افرادش کشته شد.

خبرهای دیگر حاکی از آن است «ملا رئوف» که یک فرمانده پیشین طالبان بود و اخیرن اعلام کرد که به داعش پیوسته است، در نتیجه حمله هواپیمای بدون سرنشین کشته شده است.

abdolraof

این شبکه خبری به نقل از بزرگان محلی در شمال هلمند گزارش داده است که یک ماشین در حال عبور از بیابان هدف یک حمله هوایی قرار گرفت و تخریب شد.

ماشین حامل این افراد مملو از مهمات بوده و در نتیجه انفجار این مهمات همه‌ سرنشینان آن کشته شده‌اند.

بنابه این گزارش، «ملا رئوف» پس از آن‌که با رهبری طالبان اختلاف پیدا کرد، پرچم سیاه داعش را به اهتزاز در آورد و سپس به عنوان معاون رهبری داعش در «خراسان» از سوی این گروه معرفی شد.

«ملا عبدالرئوف» اخیرن با انتشار ویدیویی که گمان می‌رود در مناطق مرزی پاکستان و افغانستان تهیه شده باشد، با ابوبکر البغدادی رهبر داعش اعلام بیعت کرد و بغدادی نیز با ارسال پیامی بیعت او را پذیرفت.

این نخستین باری است که یک فرمانده داعش در افغانستان کشته می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,