Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
برای دادن اطلاعات بیش‌تر به دولت آمریکا

«پاسخ منفی مدیران ارشد فیس‌بوک، یاهو و گوگل به درخواست اوباما»

2015 February 14

خبر / رادیو کوچه

 

شرکت‌های اصلی در حوزه فن‌آوری اطلاعات درخواست «باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا برای اشترک‌گذاری اطلاعات بیش‌تر با دولت این کشور به منظور مقابله با جرایم اینترنتی را رد کردند.

نشست «باراک اوباما» با سران حوزه فن‌آوی اطلاعات بنابر تصمیم آقای «اوباما» به جای واشینگتن در شمال کالیفرنیا، مقر بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات، برگزار می‌شود.

شبکه خبری «بلومبرگ» روز جمعه سیزدهم فوریه، در این رابطه گزارش داده است، «مارک زوکربرگ» و «ماریسا مایر» ـ مدیران ارشد فیس‌بوک و یاهو ـ همراه با «لری پیج» و «اریک اشمیت» از گوگل دعوت‌ها را رد کرده‌اند.

براساس همین گزارش، فیس‌بوک، یاهو، گوگل و مایکروسافت مدیران رده پایین‌تری را به کنفرانس فرستاده‌اند.

obama20

کاخ سفید تایید کرده است که پس از نشست با سران این صنعت و چهره‌های مجری قانون در زمینه امنیت سایبری، رییس جمهوری آمریکا یک فرمان اجرایی به این منظور امضا خواهد کرد.

براساس بیانیه کاخ سفید، «باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا فرمان اجرایی مشورتی را به منظور راه‌اندازی سازمان‌های تحلیل و هم‌رسانی اطلاعات امضا خواهد کرد.

کاخ سفید همچنین اعلام کرده است که این فرمان در عین حال مجموعه‌ مشترکی از استانداردهای داوطلبانه را برای سازمان‌ها تعیین می‌کند که حفاظت از آزادی‌های مدنی را شامل می‌شود.

از زمانی افشاگری «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی در مورد نقش این نهاد در نظارت بر تبادل اطلاعات، رابطه دولت ایالات متحده و شرکت‌های حوزه فنآوری با چالش‌هایی همراه بوده است.

آقای «اوباما» از تشکیل سازمانی برای تبادل اطلاعات و تحلیل‌ها حمایت می‌کند که کاخ سفید می‌گوید کارش کمک به تبادل محتوا و تهدیدهای بالقوه میان شرکت‌ها و حکومت خواهد بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,