Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در دوحه پایتخت قطر

«برگزاری گفت‌وگوهای صلح میان طالبان و آمریکا در قطر»

2015 February 19

خبر / رادیو کوچه

 

چند عضو مطلع طالبان افغانستان از برگزاری اولین دور مذاکرات صلح با مقامات آمریکایی در قطر خبر دادند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از یک عضو مطلع طالبان گزارش داده است، اولین و دومین نشست مذاکرات امروز پنج‌شنبه نوزدهم فوریه و فردا در قطر برگزار می‌شود.

بنابه گزارش رویترز این عضو طالبان همچنین افزوده است: «باید منتظر ماند و دید نتیجه چه خواهد شد، مذاکرات قبلی همه ناموفق بوده است.»

هرچند مقامات آمریکایی و قطری در این مورد هیچ‌گونه نظری نکرده‌اند، اما بنابه گزارش رویترز مقامات ارشد دیپلماتیک و نظامی پاکستان تایید کرده‌اند رهبر گروه طالبان افغانستان از برگزاری مذاکرات صلح با آمریکا خبر داده است.

talban

در همین رابطه یک فرماند ارشد ارتش پاکستان نیز گفت که «راحیل شریف» رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان در سفری به افغانستان به اشرف غنی احمدزی رییس جمهوری افغانستان خبر برگزاری این مذاکرات را داده است.

این مقام پاکستانی که خواست نامش فاش نشود، افزوده است: «آن‌ها تمایل خود را برای برگزاری اولین نشست گفت‌وگوهای صلح و ادامه دیدارها در ماه مارس ابراز کرده‌اند.»

در سال‌های گذشته دولت افغانستان تلاش‌های زیادی برای متقاعد کردن گروه طالبان به مذاکرات صلح انجام داده اما این تلاش ها تا کنون نتیجه عملی در پی نداشته است.

گفت‌وگوهایی که میان نمایندگان طالبان و آمریکا در دو سال گذشته در دوحه پایتخت قطر برگزار شد نیز به انجام نرسید و دولت افغانستان با گشایش دفتر طالبان در قطر و برافراشته شدن پرچم این گروه در این دفتر مخالفت نشان داد و گفت‌وگوها به کلی قطع شد.

بیشتر بخوانید

نشست گفت‌وگوهای صلح با طالبان در کابل برگزار شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,