Saturday, 18 July 2015
02 August 2021

«بازداشت فرزند سردار قاآنی»

2010 March 17

فرزند سردار اسماعیل قاآنی، یکی از فرماندهان برجسته سپاه، به جرم مخالفت پدرش با کودتا و سرکوب مردم بازداشت شده است.

منابع موثق به ندای سبز آزادی گفتند علی قاآنی که دانشجوی رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد مشهد است، هفته گذشته در این شهر بازداشت شده. با توجه به این‌که او هیچ فعالیت سیاسی یا دانشجویی نداشته و در روزهای اخیر هم تجمعی در محل تحصیل وی برگزار نشده، تردیدی باقی نمی‌ماند که بازداشت او صرفن برای اعمال فشار به پدرش بوده است.

سردار پاسدار اسماعیل قاآنی از برجسته‌ترین فرماندهان ناراضی سپاه است که با کودتای انتخاباتی ۲۲ خرداد و سرکوب مردم پس از انتخابات مخالفت کرده. اعتراض وی به نسبت دیگر معترضان داخلی سپاه جدی‌تر بوده و تا جایی که از شرکت نیروهای تحت امرش در نیروی هوایی سپاه پاسداران در سرکوب خیابانی مردم جلوگیری کرده است.

سردار قاآنی حتا علی‌رغم اصرار دوستان نزدیک و تهدیدات گسترده سردار جعفری فرمانده سپاه، از حضور در نماز جمعه ۲۹ خرداد به امامت آیت اله خامنه ای خودداری کرد تا اعتراض خود را به روشن‌ترین شکل نسبت به مواضع رهبر پس از انتخابات اعلام کند.

وی از فرماندهان شناخته شده سپاه در هشت سال جنگ با عراق بوده و در جریانات داخل سپاه از نزدیکان محمد باقر قالیباف، از سرداران سابق سپاه و شهردار فعلی تهران محسوب می‌شود.

سردار اسماعیل قاآنی متولد شهر بجنورد (در خراسان شمالی) است که پیش از این از فرماندهان لشگر پنج نصر در مشهد بوده و پس از آن به فرماندهی نیروی هوایی سپاه ارتقا یافته است. در حال حاضر خانواده وی در مشهد زندگی می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,