Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
بدون هیچ کم و کاستی

«گفت‌و‌گوی ورزشی صدای آمریکا بر روی خروجی خبرگزاری مهر»

2015 February 23

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

چند سالی می‌شود که وزارت اطلاعات ایران به تمام خبرنگاران و مسوولان ورزشی کشور به صورت غیر‌علنی تذکر می‌دهد که حق هیچ‌گونه ارتباطی را با رسانه‌های خارجی ندارند و حتا ارایه اخبار آب و هوای داخل کشور هم به رسانه‌هایی نظیر صدای آمریکا جرم محسوب می‌شود.

به گزارش رادیو کوچه، با این وجود امروز اتفاق عجیبی در خبرگزاری مهر رخ داده است و مصاحبه شب گذشته بخش خبر ورزشی صدای آمریکا که با اجرا و تهیه کنندگی آقای «علی عمادی» انجام می‌شود و در آن با آقای «کلانی» عضو سابق هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس به گفت‌و‌گو پرداخته بود، بدون هیچ کم و کاستی در خبرگزاری مهر منتشر شده است.

22

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که آقای عمادی در فیس‌بوک متعلق به صفحه آمریکا به این موضوع اشاره داشته است و اعلام کرده در طول ١٠ سال گذشته که در این رسانه به برنامه سازی ورزشی مشغول است چنین اتفاقی بارها رخ داده و از این موضوع خوشحال است که رسانه‌های دولتی ایران در بخش ورزشی بدون هیچ‌گونه تفکر سیاسی به ورزش بها می‌دهند و اخبار مهم را انتشار می‌دهند، هر چند که از ذکر منبع خودداری می‌کنند.

لازم به ذکر است، انجام چنین عملی از سوی گروه ورزشی خبرگزاری مهر در راستای کمک به ورزش کشور مورد تقدیر است و امیدواریم این روند در دیگر رسانه‌های دولتی داخل ایران نیز از این پس صورت گیرد و البته با ذکر منبع اصلی خبر.

هم‌چنین تا کنون رسانه‌های دولتی ایران، تنها در صورتی می‌توانستند از رسانه‌های خارج کشور نام ببرند که در خبرشان از این رسانه‌ها انتقاد کنند یا بر آنها بتازند و یا این‌که خبرهایشان را زیر سوال ببرند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,