Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
دولت استرالیا تایید کرد

«آزار و تعدی جنسی به کودکان در اردوگاه‌های مهاجران در استرالیا»

2015 February 24

خبر / رادیو کوچه

 

«کن دوگلاس»، از مقامات وزارت مهاجرت و مرزبانی استرالیا در گزارشی به کمیته امور مهاجرت سنای این کشور گفته است که در مراکز ویژه نگهداری پناهجویان مواردی از آزار و تعدی جنسی بروز کرده و در چند مورد، کودکان و نوجوانان از قربانیان این‌گونه وقایع بوده‌اند.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز سه‌شنبه بیست و چهارم فوریه، ضمن اعلام این خبر گزارش داده است، این مقام استرالیایی گفته است که هنوز نمی‌تواند از موارد آزار جنسی و شمار کودکان قربانی آنها آمار دقیقی ارائه بدهد.

بنابه این گزارش، پیش‌تر برخی از رسانه‌های استرالیا گزارش کرده بودند که مقامات دولتی مشغول بررسی ۴۴ مورد آزار و تعدی جنسی نسبت به کودکان طی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ هستند که پنج مورد با آزار و تعدی به افراد زیر سن شانزده سال در مراکز پناهجویان در جزیره نورو در اقیانوس آرام ارتباط داشته است.

22

نقاشی‌های غم انگیز کودکان در مراکز پناهجویان

 

روزنامه «مورنینگ هرالد» سیدنی هم نوشته است که طی دو سال گذشته، ۱۹ گزارش از بروز تعدی و آزار جنسی در تسهیلات بازداشتگاه نورو دریافت شده است که پنج مورد آن به کودکان و نوجوانان زیر شانزده سال مربوط بوده است.

روز سه‌شنبه، «مایکل پزولو»، مدیرکل وزارت مهاجرت استرالیا، در جلسه ویژه سنای این کشور گفت که در حال حاضر، ۱۲۶ کودک و نوجوان در اردوگاه‌های ویژه پناهجویان اقامت دارند اما کمتر از ۲۰ تن از آنان با احتمال اقامت بلند مدت در این مراکز مواجه هستند. کودکانی که احتمال اقامت بلند مدت آنان در اردوگاه می‌رود از کسانی هستند که والدین یا افراد بزرگ‌سال همراه آنان دارای مسایل قضایی و امنیتی هستند.

مقامات وزارت مهاجرت استرالیا گفته‌اند که دولت تمامی تلاش خود را برای انتقال کودکان از این مراکز به کار گرفته است و افزوده‌اند که موضوع تعدی جنسی به کودکان به طور جدی پیگیری می‌شود.

در سال‌های اخیر، دولت‌های استرالیا از هر دو حزب اصلی این کشور به خاطر سیاست سخت‌گیرانه نسبت به پناهجویان هدف انتقاد شدید نهادهای مدافع حقوق بشر آن کشور قرار داشته‌اند. به خصوص، تصمیم به انتقال پناهجویان به مراکزی در خارج از سرزمین اصلی استرالیا تا پایان رسیدگی به درخواست پناهندگی آنان انتقاد گسترده مدافعان حقوق بشر و همچنین نهادهای سازمان ملل را به دنبال داشته است.

بیشتر بخوانید

احضار سفیر استرالیا در تهران به دلیل مرگ پناهجوی ایرانی

مرگ یک پناهجو و زخمی شدن ده‌ها نفر در مانوس استرالیا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. Nasim
    1

    تعداد کودکان پناهنده ای که زندانی بازداشتگاه های استرالیا هستند در حال حاضر ۷۱۱ نفر است که ۲۵۰ نفر از آنها ایرانی هستند