Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
به دلیل پرواز پهپاد در پاریس

«بازداشت ٣ گزارش‌گر شبکه خبری الجزیره در فرانسه»

2015 February 26

خبر / رادیو کوچه

 

سه گزارش‌گر شبکه خبری «الجزیره» که مظنون به دست داشتن در پرواز یک فروند هواپیمای بدون‌سرنشین در غرب پاریس، پایتخت فرانسه هستند، بازداشت شده‌اند.

بازداشت این افراد پس از آن صورت گرفت که پلیس فرانسه روز چهارشنبه بیست و پنجم فوریه اعلام کرد، هواپیماهای بدون سرنشین و نا‌شناس برای دومین شب متوالی بر فراز شهر پاریس پرواز کرده‌اند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، افراد بازداشت شده در پاریس که نام و ملیت آنها اعلام نشده، در پارکی مشغول پرواز پهپادهایی بر فراز پایتخت فرانسه بوده‌اند.

خبرگزاری «فرانسه» به نقل از یک منبع قضایی گزارش داده است: یکی از این افراد هدایت هواپیمای بدون‌سرنشین را برعهده داشته، دیگری فیلم‌برداری می‌کرده و نفر سوم ناظر این روند بوده است.

aljazireh

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز در این رابطه گزارش داده است سه تبعه خارجی که ۷۰، ۵۴ و ۳۶ ساله هستند و برای شبکه الجزیره در دوحه قطر کار می‌کنند، چهارشنبه عصر به بازداشتگاه منتقل شدند.

بازداشت این افراد پس از آن صورت گرفته است که حداقل ۵ فروند هواپیمای بدون سرنشین دوشنبه شب ۲۳ فوریه و ساعت شش بامداد سه‌شنبه ۲۴ فوریه در پاریس دیده شدند. یکی از این هواپیماهای بدون سرنشین، بالای سفارت آمریکا و سایر هواپیماها بر فراز برج ایفل و میدان کنکورد دیده شدند.

پرواز بدون مجوز پهپادها در فرانسه غیرقانونی است و مجازات آن حداکثر یک سال حبس و پرداخت ۸۵ هزار دلار است.

بیشتر بخوانید

مصر یکی از سه خبرنگار زندانی شبکه الجزیره را آزاد کرد

ریاض دفاتر شبکه الجزیره در عربستان را می‌بندد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,