Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
براساس حکم سال ١٣٨٠

«خسرو منصوریان، از اعضای نهضت آزادی زندانی شد»

2015 March 03

خبر / رادیو کوچه

 

«خسرو منصوریان» با ابلاغ حکم زندان سال ۱۳۸۰ به زندان اوین منتقل شده است.

وب‌سایت «میزان خبر»، روز سه‌شنبه دوازدهم اسفند ماه، گزارش داده است، خسرو منصوریان هفته گدشته در پی درخواست برای آزادی وثیقه خود، به اندرزگاه شماره هشت زندان اوین منتقل شد.

این عضو نهضت آزادی ایران سال ۱۳۸۰ در بازداشت‌های دسته جمعی اعضای نهضت آزادی و فعالان ملی-مذهبی به اتهام براندازی بازداشت شد و ۱۱ ماه در سلول انفرادی بند ۵۹ سپاه در بازداشت گذراند. دادگاه انقلاب با کنار گذاشتن اتهام براندازی، این فعالان سیاسی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی محاکمه کرد و منصوریان به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد.

احکام تجدیدنظر این پرونده هیچ‌گاه ابلاغ نشد و وثیقه‌های آن پرونده همچنان در توقیف قوه قضاییه است که پیش‌تر موجب نگارش نامه اعتراضی از طرف مرحوم دکتراحمدصدرحاج سیدجوادی به رییس قوه قضاییه درسال ۱۳۸۵ شده بود.

mansourian-(1)

بنابه این گزارش، «منصوریان» کار‌شناس ارشد مددکاری است و بنیانگذار چندین مرکز مددکاری و مردم نهاد به منظور توان بخشی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از جمله انجمن حمایت از کودکان آسیب دیده از ایدز، انجمن احیای ارزش‌ها و… بوده و نقش مهمی در پشتیبانی و حمایت از گروه‌های آسیب دیده اجتماعی داشته است.

این فعال اجتماعی پیش از انقلاب اجازه دریافت وجوهات شرعی از سوی آیت‌اله «طالقانی» را کسب کرده بود و در دو سال اول انقلاب سمت معاونت اجتماعی شهرداری تهران را برعهده داشت.

در تمام این سال‌ها علی رغم فعالیت‌های حرفه‌ای و مفید «منصوریان» در جریان دو زلزله طبس و بم، به دلیل گرایشات سیاسی وعضویت وی در شورای مرکزی نهضت آزادی، فعالیت‌های او همواره از سوی نهادهای امنیتی دچار محدودیت می‌شد و همچنین نهادهای امنیتی با توقیف گذرنامه «منصوریان» از حضور او در سمینار‌ها و کنفرانس‌های بین‌الملی پیرامون آسیب‌های اجتماعی جلوگیری نمودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,