Saturday, 18 July 2015
07 June 2023
در تل‌آویو

«هزاران اسراییلی علیه بنیامین نتانیاهو دست به تظاهرات زدند»

2015 March 08

خبر / رادیو کوچه

 

هزاران اسراییلی در تل‌آویو پایتخت این کشور در تظاهراتی اعتراضی بر ضد بنیامین نتانیاهو، با فریاد  بی‌بی‌به خانه‌ات برگرد خواهان تغییر نخست وزیر اسراییل شدند.

در این تظاهرات که روز شنبه هفتم مارس در میدان رابین در تل آویو، از سوی نیروهای چپ‌گرا و میانه‌رو سازمان‌دهی و برگزار شد، «مئیر داگان» رییس پیشین سازمان اطلاعات اسراییل موساد نیز شرکت کرده بود، در سخن‌رانی که ایراد کرد، گفت: «اسراییل دشمنانی دارد اما من از آن‌ها نمی‌ترسم. چیزی که مرا می‌ترساند کسی است که اکنون رهبری اسراییل را بر عهده دارد.»

آقای «داگان» در سخن‌رانی خود در این تظاهرات همچنین گفت: «شش سال است نتانیاهو نخست وزیر است و در این شش سال دولت اسراییل بیش از همیشه دچار بحران بوده. او برای تغییر در منطقه و ساختن آینده‌ای بهتر هیچ تلاشی نکرده است.

IS

رییس سابق سازمان اطلاعاتی اسراییل افزود: «در دوره نخست‌وزیری نتانیاهو ما با بزرگ‌ترین متحد و حامی خود به طرز بی‌سابقه‌ای درگیر شده‌ایم. ما رهبری داریم که در یک میدان آن هم برای بقای سیاسی خودش می‌جنگد.»

این تظاهرات در حالی برگزار شده که تنها ده روز دیگر (هفدهم مارس) انتخابات پارلمانی در اسراییل برگزار می‌شود و نتایج نظرسنجی‌ها حکایت از آن دارد که برخلاف انتخابات سال ۲۰۱۳ میلادی، بنیامین نتانیاهو این بار نامزد پیشتاز نیست.

«بنیامین نتانیاهو» هفته گذشته علی‌رغم میل کاخ سفید و به دعوت رییس کنگره آمریکا به واشینگتن سفر کرد تا در مورد نگرانی‌هایش از برنامه هسته‌ای ایران و احتمال توافق غرب و ایران صحبت کند.

«بنیامین نتانیاهو» اوایل ماه دسامبر به دنبال تنش‌های سیاسی در دولت ائتلافی، «زیپی لیونی»، وزیر دادگستری، و «یائیر لپید»، وزیر دارایی را از دولت اخراج و با انحلال پارلمان اسراییل خواهان برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی شد. وی گفت که بیش از این مخالفت اعضای کابینه را با سیاست‌های دولت تحمل نمی‌کند.

بیشتر بخوانید

پارلمان اسراییل برای برگزاری انتخابات جدید پارلمانی منحل شد

رژیم ایران تهدیدی بزرگ، نه تنها علیه اسراییل بلکه علیه صلح جهانی است

اوباما: حرف‌های نتانیاهو بر سر مذاکره اتمی با ایران هیچ چیز تازه‌ای نداشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,