Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
در یک کنفرانس خبری

«ظریف پس از پایان مذاکره با کری در لوزان گفت: بالاخره به نتیجه می‌رسیم»

2015 March 17

خبر / رادیو کوچه

 

مذاکرات «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران و «جان کری» همتای آمریکایی‌اش بر سر پرونده هسته‌ای ایران که روز دوشنبه شانزدهم مارس، در لوزان سوئیس از سر گرفته شده بود پس از حدود چهار ساعت گفت‌وگو به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، قرار بود که مذاکرات جان کری و محمد جواد ظریف روز یک‌شنبه برگزار شود، اما بنابه گفته مقامات وزارت امور خارجه آمریکا، به دلیل گفت‌وگوی طولانی روز یک‌شنبه بین هیات ایرانی و آمریکایی، مذاکرات وزیران خارجه به روز دوشنبه موکول شد.

«محمدجواد ظریف» عصر روز دوشنبه پس از پایان این مذاکرات که شامل گفت‌وگوی جداگانه‌ای با جان کری نیز می‌شد به خبرنگاران گفت که «بالاخره به نتیجه خواهیم رسید.»

kery-zarif3

آقای «ظریف» پس از دیدار با جان کری، همتای آمریکایی خود درباره پرونده هسته‌ای ایران در لوزان سوییس، برای دیدار با وزرای خارجه اروپایی راهی بروکسل شد و در آنجا با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

وزیر خارجه ایران به دعوت «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بروکسل می‌رود تا با وزرای امور خارجه اروپایی عضو ۱+۵ (بریتانیا، فرانسه و آلمان) دیدار کند.

در همین رابطه خبرگزاری، «ایسنا»، گزارش داده است که «عباس عراقچی»، معاون وزیر خارجه و از مذاکره‌کنندگان ارشد ایران، روز یک‌شنبه گفته‌است که جمهوری اسلامی امیدوار است مهم‌ترین اختلافات بین ایران و آمریکا در دور جدید مذاکرات هسته‌ای حل شود.

معاون وزیر خارجه ایران اضافه کرده‌است: «ما هنوز اختلافات جدی با یکدیگر داریم. در این دوره از مذاکرات خواهیم دید که آیا قادر خواهیم بود از عهده این مسائل برآییم یا نه. ما به پیشرفت‌هایی در طول دوره‌های اخیر مذاکرات هسته‌ای دست یافتیم. در این دور از مذاکرات نیز خواهیم دید که آیا می‌توانیم به پیشرفتی دست یابیم یا نه.»

مطالب مرتبط

توافق اتمی غرب با ایران می‌تواند باعث مسابقه تولید سوخت هسته‌ای شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,