Saturday, 18 July 2015
07 June 2023
انتخابات پارلمانی در اسراییل

«حزب لیکود به رهبری نتانیاهو پیروز انتخابات اسراییل اعلام شد»

2015 March 18

خبر / رادیو کوچه

 

شمارش اکثر آرای انتخابات پارلمانی در اسراییل حکایت از آن دارد که حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر فعلی، با به دست آوردن بیشترین کرسی، باردیگر امکان رسیدن به مقام نخست‌وزیری را برای بار چهارم به دست آورده.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، شمارش بیش از ۹۵ درصد آرا در بامداد روز چهارشنبه هجدهم مارس، حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» ۲۹ کرسی، اتحادیه صیهونیست به رهبری «اسحاق هرتزوگ» و «تسیپی لیونی»، ۲۴ کرسی و ائتلاف عرب‌های اسرائیلی نیز با به دست آوردن ١۴ کرسی، از کل ۱۲۰ کرسی در کنست، پارلمان اسرائیل، به دست آورده‌اند.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیری که در شش سال گذشته هدایت اسرائیل را برعهده داشته، در ساعات پایانی روز سه‌شنبه خود را پیروز انتخابات اعلام کرده بود.

22

پیش‌تر دو تلویزیون اسرائیلی اعلام کرده بودند هر دو رقیب ۲۷ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی کنست را به دست آورده‌اند. اما نظرسنجی دیگری تعداد کرسی‌های حزب لیکود را یک کرسی بیش از اتحاد صهیونیست اعلام کرده بود.

حزب لیکود با این تعداد کرسی اکنون در موقعیتی است که می‌تواند در ائتلاف با دیگر احزاب دست راستی و یهودیان ارتدکس، دولت جدید اسرائیل را تشکیل دهد.

آقای «نتانیاهو» در شعارهای تبلیغاتی‌اش اعلام کرده بود که او تنها فردی است که می‌تواند از اسرائیل در برابر ایران دفاع کند. او همچنین قسم یاد کرده بود که نگذارد فلسطینی‌ها کشور مستقل تشکیل دهند.

با اعلام نتایج انتخابات اسرائیل، «صائب عریقات»، مذاکره‌کننده ارشد فلسطینی در مذاکرات صلح، به رادیو صدای فلسطین گفته است که اکنون با انتخاب آقای نتانیاهو روند صلح نیز، به گفته او «به گور سپرده شد.»

«بنیامین نتانیاهو» که یکی از مخالفان سرسخت توافق اتمی غرب با ایران نیز هست، در مبارزات انتخاباتی خود گفته بود که مخالف تشکیل دولت مستقل فلسطینی است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,