Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
حمایت از نیروهای وفادار به منصور هادی

«نیروهای ویژه عربستان سعودی وارد خاک یمن شدند»

2015 April 04

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای ویژه عربستان سعودی برای کمک به نظامیان یمن برای جنگ با شبه‌نظامیان شیعه حوثی وارد خاک یمن شده‌اند.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا روز شنبه، چهارم آوریل به نقل از یک منبع سعودی گزارش داد، نیروهای ویژه سعودی جهت پشتیبانی از نیروهای وفادار به «عبدربه منصور هادی»، رییس‌ جمهوری یمن، نقش «هماهنگی و هدایت» را در نبرد علیه حوثی‌ها برعهده گرفته‌اند.

بنابه این گزارش، نیروهای ویژه سعودی همچنین با پروازهای متعدد هواپیماهای خود، مقادیری سلاح و تجهیزات ارتباطی به نیروهای درگیر با شورشیان حوثی رسانده‌اند.

arabstan

خبرگزاری «فرانسه»، نیز از در این رابطه گزارش داده است، حملات شدید هوایی عربستان سعودی در روز جمعه باعث شد تا نیروهای حوثی مجبور به عقب‌نشینی از کاخ ریاست‌ جمهوری در شهر عدن شوند.

«عبدربه منصور هادی»، رییس‌ جمهوری یمن، پیش از این به خاطر حملات حوثی‌ها از مقر خود در صنعا، پایتخت یمن، گریخته و به عدن آمده‌ بود، اما ادامه پیشروی حوثی‌ها باعث شد تا از آنجا نیز رانده شده و به عربستان بگریزد.

از طرفی دیگر نیروهای القاعده با استفاده از وضعیت ناآرام یمن موفق به پیشروی در جنوب شرق این کشور شده و روز جمعه نه تنها پایگاه اصلی ارتش در شهر مکلا، مرکز استان حضرموت، را تسخیر کرده‌اند، بلکه کنترل بیشتر مناطق این شهر را نیز در دست گرفته‌اند.

مقام‌های سازمان ملل می‌گویند که طی دو هفته گذشته درگیری‌های یمن باعث کشته شدن ۵۱۹ نفر و زخمی شدن نزدیک به ۱۷۰۰ نفر شده‌ است.

بیشتر بخوانید

حسن نصراله: نفوذ ایران در منطقه به خاطر بی‌مسئولیتی و کاهلی عربستان است

سقوط یک فروند جنگنده عربستان هنگام عملیات علیه حوثی‌های یمن

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,