Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
عبدالحمید احمدی

«شورای امنیت ایران حضور خانواده‌ها در سالن‌های ورزشی را تایید کرد»

2015 April 04

خبر / رادیو کوچه

 

«عبدالحمید احمدی»، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهش وزیر ورزش و جوانان ایران از تایید طرح پیشنهادی این وزاتخانه برای حضور خانم‌ها و خانواده‌ها در سالن‌های ورزشی از سوی شورای امنیت ایران خبر داد و گفت: «این طرح امسال اجرایی می‌شود.»

«عبدالحمید احمدی» روز شنبه پانزدهم فروردین ماه در گفت‌وگو با «ایرنا» افزوده است: سال گذشته وزارت ورزش وجوانان آیین نامه جامع خود را برای حضور خانواده‌ها و زنان در سالن‌های ورزشی به شورای امنیت کشور ارایه کرد که خوشبختانه اواخر سال ٩٣ مورد تایید این شورا قرار گرفت.

بنابه گزارش «ایرنا»، وی یادآور شده است که این طرح با در نظر گرفتن تمامی جوانب و با رویکردی ایجابی تنظیم شده است.

وی با بیان این‌که سالن‌های ورزشی را باید به سمت حضور خانواده‌ها برد تا با خروج از حالت تک بعدی فضای سالن‌های ورزشی تلطیف شود، افزوده است: این طرح مجموعه‌ای از ملاحظات فرهنگی، اجتماعی و شرعی است، البته در برخی رشته های ورزشی نه خانواده ها طالب حضور هستند و نه امکان حضور وجود دارد، زیرا تعدادی از این ورزش ها مردانه است.

zanan

معاون وزیر ورزش و جوانان در باره این‌که آیا این طرح در سراسر کشور اجرایی می‌شود یا خیر؟ گفته است: پیش‌بینی‌هایی در این زمینه صورت گرفته است و حضور خانم‌ها و خانواده‌ها در سالن‌های ورزشی به تناسب رشته‌ها بستگی دارد که ما نیز تصمیم داریم این طرح را در سال جاری اجرا کنیم.

سال گذشته اعلام شد که برخی مجامع بین المللی ورزشی از جمله فدراسیون بین المللی والیبال از ایران خواسته‌اند تا زمینه حضور بیش‌تر زنان را در سالن‌های ورزشی با توجه به آیین نامه‌ها و مقررات بین‌المللی ورزشی مهیا کند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهش وزیر ورزش و جوانان ایران، بهمن ماه سال گذشته با یادآوری این‌که این وزرات خانه آیین نامه جامع خود را برای حضور خانواده‌ها و زنان درسالن‌های ورزشی به شورای امنیت کشور ارایه کرده است،گفته بود که منتظر اعلام نظر مراکز ذیصلاح در این باره هستیم.

احمدی در باره مهم‌ترین برنامه‌های این وزاتخانه در سال جاری خاطرنشان کرده است: برنامه‌های متعددی در دستور کار این وزارت خانه قرار دارد که به ترتیب اولویت در شورای معاونین مطرح و دنبال می‌شود.

بیشتر بخوانید

کارزار رفع ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران

کارزار برای حق ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,