Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی

«ظریف: آمریکا ابرقدرت نیست، اگر بود پای میز مذاکره با ایران نمی‌نشست»

2015 April 05

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران، در گفت‌وگوی زنده با تلویزیون دولتی ایران گفت، بین تصویب و اجرایی شدن توافق اتمی فاصله وجود دارد و ایالات متحده آمریکا پس از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، موظف به لغو تحریم‌ها علیه ایران است.

وزیر خارجه ایران، شنبه شب پانزدهم فروردین در گفت‌وگو با شبکه یک تلویزیون دولتی ایران، در مورد تحریم‌های وضع شده علیه ایران گفت تحریم‌ها سه قسمت است: «تحریم‌های شورای امنیت، تحریم‌های اتحادیه اروپا و تحریم‌های ایالات متحده.»

«محمدجواد ظریف»، با بیان این‌که آمریکا درباره چارچوب توافق نهایی که در مذاکرات لوزان به دست آمده خلاف گفته، اظهار کرد که قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، از روز توافق حذف می‌شوند و این شورای تنها نظارت بر اجرای توافق را برعهده خواهد داشت.

zarif

آقای «ظریف» همچنین گفت، دولت آمریکا تحت فشار است و مشکل دارد و برای قانع کردن منتقدانش ناچار بوده که متنی را منتشر کند که در آن تعهداتی به ایران نسبت داده شود.

وزیر خارجه ایران، در بخش دیگری از این گفت‌وگوی تلویزیونی گفت در جریان مذاکرات با گروه پنج به علاوه یک ما باور کردیم که آمریکا قدرقدرت نیست، اگر آمریکا قدر قدرت بود پای میز مذاکره با ایران نمی‌نشست.

آقای «ظریف» همجنین گفت: «امیدواریم که آمریکا برای اعتماد شکسته شده‌اش در میان مردم ایران فکری کند و خیانت‌هایشان را جبران کند. ما به خود آمریکایی‌ها گفته‌ایم که به شما اعتماد نداری».

او با اشاره به بی اعتمادی میان ایران و آمریکا گفت بی اعتمادی بین ایران و آمریکا یک فاجعه تاریخی است و امیدوارم این مذاکرات بتواند این فاجعه را از بین ببرد.

بیشتر بخوانید

شادی شبانه مردم در برخی از شهرهای ایران در پی تفاهم اتمی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,