شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
31 August 2016
در شمال غرب سوریه

«جبهه النصره ٣٠٠ غیرنظامی کرد را در سوریه ربودند»

۱۳۹۴ فروردین ۱۷

خبر / رادیو کوچه

 

شبه‌نظامیان جبهه النصره وابسته به القاعده حدود ۳۰۰ غیر نظامی کرد را ربوده‌ و به شهر دانا در نزدیکی حلب منتقل کردند.

خبرنگار شبکه خبری «بی‌بی‌سی فارسی» در منطقه، روز دوشنبه ششم آوریل، در گفت‌وگو با منابع خبری و مقام‌های محلی دریافته است که این افراد سوار بر اتوبوس از شهر عفرین در شمال غرب سوریه راهی دمشق، پایتخت بوده‌اند که توسط نیروهای جبهه النصره متوقف شده‌اند.

«ادریس نسان»، یکی از مقام‌های شهر کوبانی، به «نفیسه کوهنورد»، خبرنگار «بی‌بی‌سی» در منطقه گفته است که افراد ربوده شده به شهر دانا در نزدیکی حلب منتقل شده‌اند.

alnosreh

این منطقه در استان ادلب واقع شده که در کنترل جبهه نصرت و متحدان آن است.

خبرگزاری‌های «فرانسه» و «رویترز» به نقل از منابع محلی گزارش داده‌اند که شبه‌نظامیان زنان و کودکان را آزاد کرده و مردان را با خود برده‌اند.

«نواف خلیل»، یکی از سخن‌گویان حزب اتحاد دموکراتیک کردستان به خبرگزاری فرانسه گفته است که افراد ربوده‌شده سوار بر پنج اتوبوس و مینی‌بوس در حال سفر از «عفرین» به «دمشق» بوده‌اند.

این خبرگزاری می‌گوید مقام‌های حزب اتحاد دموکراتیک کردستان جبهه النصره را متهم به ربودن این افراد می‌کنند اما گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید هنوز معلوم نیست چه گروهی مسئول این کار است.

طی سال‌های گذشته و در جریان جنگ داخلی سوریه، نیروهای کرد در حال نبرد با شبه‌نظامیان اسلام‌گرا بر سر مناطق تحت کنترل خود بوده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,