Saturday, 18 July 2015
05 August 2020
مصطفا ترک همدانی خبر داد

«سعید مرتضوی به صورت رسمی برای محاکمه به دادگاه احضار شد»

2015 April 07

خبر / رادیو کوچه

 

محاکمه «سعید مرتضوی» داستان سابق تهران و رییس سابق سازمان تامین اجتماعی ایران روز روز پنجم اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد.

خبرگزاری «ایرنا» روز سه‌شنبه هجدهم فروردین ماه گزارش داده است که «مصطفا ترک همدانی» یکی از وکلای شاکیان «سعید مرتضوی»، رییس سابق سازمان تامین اجتماعی ایران، خبر داد که جلسه محاکمه او در روز پنجم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود که بخشی از پرونده آقای مرتضوی به شکایت خانواده‌های قربانیان کهریزک مربوط می‌شود.

بنابه این گزارش، آقای «ترک همدانی»، خبر داده است که شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران در چند اخطاریه‌ جداگانه، او را به همراه «علی‌رضا دقیقی» و «پیمان عطار»، دیگر وکلای شاکیان «سعید مرتضوی» و همچنین نماینده سازمان تامین اجتماعی، برای حضور در جلسه محاکمه در ساعت ١٠ صبح روز پنجم اردیبهشت ماه، دعوت کرده است.

20130114-saeid-mortazavi-koocheh

به گفته این وکیل دادگستری، احضاریه حضور در جلسه دادگاه به صورت رسمی به «سعید مرتضوی» و وکیل او نیز ابلاغ شده است.

بر اساس این گزارش، پرونده «مرتضوی» شامل سه قسمت است که بخش نخست آن در ارتباط با رای نقض شده از سوی دیوان عالی کشور در پرونده کهریزک و ارجاع آن به شعبه هم عرض برای رسیدگی مجدد است. در پرونده کهریزک، شعبه دیوان عالی کشور انفصال دایم از خدمات قضایی و ۵ سال انفصال از خدمات دولتی در خصوص مرتضوی را تایید کرد اما نسبت به جریمه نقدی صادر شده ایراد گرفت.

بخش دوم این پرونده نیز در ارتباط با شکایت اولیا دم مرحوم  «روح الامینی» ( یکی از کشته شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک) به اتهام معاونت در قتل است.

بخش سوم نیز موضوع عدم اجرای رای دیوان عدالت اداری و دریافت مبالغی در پرونده تخلفات سازمان تامین اجتماعی است که از ٢۴ دی ماه عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران از ارجاع بخشی از پرونده تامین اجتماعی با صدور کیفرخواست به دادگاه خبر داد.

بیشتر بخوانید

قرار کفالت سعید مرتضوی به قرار وثیقه تبدیل شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,