Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
براساس نظرسنجی ایرنا

«حمایت ٩۶ درصدی تهرانی‌ها از تیم مذاکره کننده اتمی ایران»

2015 April 08

خبر / رادیو کوچه

 

خبرگزاری دولتی ایران، «ایرنا» گزارش داده است که یک نظرسنجی انجام داده، که ٩۶/٣ درصد از پاسخ‌گویان قدردان تلاش‌های تیم مذاکره کننده ایران به ریاست محمدجواد ظریف و حمایت رهبر جمهوری اسلامی بوده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایران، «ایرنا» روز سه‌شنبه هجدهم فروردین ماه گزارش داده است، پس از صدور بیانیه سوییس در زمینه مذاکرات هسته‌ای با گروه ١+۵ در سطح تهران اقدام به نظر سنجی کرد و نظرات شهروندان تهرانی را در مورد این بیانیه جویا شد.

براساس این نظرسنجی ٨٢/۶درصد پاسخ‌گویان از شنیدن خبر تفاهم هسته‌ای در لوزان سوییس احساس خوشحالی ، آرامش و امید کرده‌اند.

rohani

بنابه این گزارش، پس از خاتمه مذاکرات لوزان و صدور بیانیه سوییس، رییس جمهوری ایران، گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم داشت که براساس این نظر سنجی ٧٢/۵ درصد پاسخ‌گویان این گفت‌وگو را مشاهده کرده‌اند اما ٢٧/۵در صد اطلاعی از سخنان رییس قوه مجریه نداشتند.

برقراری روابط مناسب و شایسته با کشورهای دنیا که «حسن روحانی» بر آن تاکید داشت، از نظر ٣٢/١ درصد پاسخ‌گویان خوشایندترین بخش اظهارات ایشان بود. اما ٢٠ درصد پاسخ‌گویان از قدردانی آقای روحانی از مردم استقبال کردند و ١٢/٨درصد دیگر توضیحات ایشان در مورد بیانیه سوییس را مورد توجه دانستند.

این خبرگزاری افزوده است، در این نظر سنجی نگاه‌های متفاوتی نیز دیده می‌شود به طوری که ٣/٧ در صد نسبت به بیانیه سوییس احساس خوشایندی نداشتند و همچنین  ٣/٧ درصد پاسخ‌گویان از وزیر امور خارجه خواسته‌اند به طرف مقابل در مذاکرات امتیاز ندهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. کاوه
    1

    به گفته سخنگوی دولت بیش از پانصد میلیارد دلار از بودجه بیت المال ظرف هشت سال ناپدید شده است ، پیدا کنید پرتقال فروش را ، طبق آمار مذکور چنانچه صحیح باشد با بدست آمدن ۳/۷ درصد مخالف حل موضوع هسته ای مسئله پرتقال فروش حل شده است و نام برده را می توانید در یکی از میوه فروشی های نارمک تهران پیدا کنید