Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
توسط افراد مسلح ناشناس

«٢٠ کارگر ساختمانی در ایالت بلوچستان پاکستان به ضرب گلوله کشته شدند»

2015 April 11

خبر / رادیو کوچه

 

گروهی از افراد مسلح صبح روز شنبه یازدهم آوریل، با تیراندازی به سوی کارگران ساختمانی در منطقه تربت در ایالت بلوچستان پاکستان، ٢٠ نفر از آنان را کشته و ٣ نفر دیگر را مجروح کردند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، «پسند خان بلیدی» از مقامات ارشد دولت ایالت بلوچستان واقع در جنوب غرب پاکستان در این رابطه گفته است: در این حمله ٢٠ کارگر مسئول ساخت یک پل در شهر تربت در یک اردوگاه کارگری، در اثر تیراندازی گروهی از مهاجمان ناشناس کشته و ٣ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

براساس گزارش منابع خبری پاکستان افراد مسلح پس از تیراندازی به سرعت از محل حادثه متواری شده‌اند، تاکنون نیز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

p

مقامات پلیس ایالت بلوچستان نیز در این رابطه به رسانه‌های خبری گفته‌اند: تمام کشته‌شدگان این حادثه به ایالت پنجاب و سند پاکستان تعلق داشتند که برای کار از نقاط دیگر به ایالت بلوچستان کوچ کرده بودند.

رییس پلیس ایالت بلوچستان گفته است که این کارگران در زمانی که در حال استراحت بودند، به ضرب گلوله کشته شدند، وی همچنین گفته است مهاجمان پیش از شلیک گلوله، مشخص کرده بودند که کدامیک از این کارگران اهل ایالت بلوچستان نیستند و از مناطق دیگر آمده‌اند.

مردم ایالت بلوچستان که از قبایل مختلف تشکیل شده‌اند، به شدت مخالف مهاجرت از دیگر مناطق پاکستان به بلوچستان هستند و معتقدند مهاجرت‌ها به این این ایالت، ضمن کاستن از فرصت‌های شغلی افراد بومی، ترکیب جمعیتی بلوچ‌ها را تغییر می‌دهد.

«نواز شریف» نخست وزیر پاکستان قتل فجیع کارگران در شهر تربت را به شدت محکوم کرد و از مقامات ایالتی و نهادهای امنیتی خواست تا اقدامات فوری و جدی برای شناسایی و بازداشت عناصر این اقدام غیرانسانی انجام دهند.

ایالت بلوچستان پاکستان از سال‌ها قبل صحنه یک شورش جدایی‌طلبانه است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd7801647 Viagra No Rx