Saturday, 18 July 2015
28 September 2023
فرخوان از طریق شبکه‌های اجتماعی

«تجمع اعتراضی نسبت به تجاوز به دو زائر ایرانی در مقابل سفارت عربستان»

2015 April 11

خبر / رادیو کوچه

 

جمعی از شهروندان تهرانی روز شنبه بیست و دوم فروردین ماه در اعتراض به تجاوز پلیس عربستان سعودی به دو زائر نوجوان ایرانی در فرودگاه جده، مقابل سفارت عربستان سعودی تجمع کردند.

این گروه از شهروندان تهرانی که خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، تعداد آن‌ها در حدود ۵٠٠ نفر گزارش کرده است، با سر دادن شعارهایی خواستار برخورد قاطع دولت عربستان با عوامل تجاوز جنسی به دو زائر نوجوان ایرانی شده‌اند.

بنابه گزارش «ایرنا»، شرکت کنندگان در این تجمع اعتراض‌آمیز همچنین خواستار عذرخواهی دولت عربستان سعودی از ملت ایران به خاطراقدام ماموران این کشور نسبت به زایران ایرانی شدند.

Arabestan-Embessy

تجمع اعتراض‌آمیز شهروندان تهرانی مقابل سفارت عربستان سعودی براساس یک فراخوان اعلام شده در شبکه‌های اجتماعی برگزار شده است.

وب‌سایت خبری «سحام نیوز» نیز با انتشار این خبر به نقل از مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری تهران گزارش داده است: مجوزی برای برگزاری تجمع در روز جاری (شنبه) مقابل سفارت عربستان سعودی صادر نشده بود.

بنابه این گزارش، تجمع‌کنندگان با شعارهای عزا عزاست امروز ایرانی با غیرت صاحب عزاست امروز، الله اکبر، بی‌شرف حیا کن، خاک ما رو رها کن اعتراض خود را نسبت به بی‌حرمتی شرطه ال‌سعود نسبت به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده اعلام کردند.

مطالب مرتبط

درخواست اشد مجازات برای ماموران عربستانی متجاوز به دو زائر نوجوان ایرانی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,