Saturday, 18 July 2015
27 May 2020
وزیر ارتباطات ایران

«ایران درحال حاضر برنامه‌ای برای محدود کردن شبکه‌های اجتماعی موبایلی ندارد»

2015 April 11

خبر / رادیو کوچه

 

«محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، از پایان اختلالات همراه اول خبر داد و گفت که وضعیت این اپراتور بهتر از قبل شده است.

«محمود واعظی» در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا» که روز شنبه بیست و دوم فروردین ماه منتشر شده، در پاسخ به پرسشی درخصوص درخواست برخی نمایندگان برای حضور وی در مجلس شورای اسلامی به منظور پاسخگویی درباره اختلالات تلفن همراه، اظهار کرده است: مدتی است بر اساس گزارشات رسیده، وضعیت همراه اول بهتر از قبل شده و طبق گزارش‌هایی که اسفندماه به دست ما رسیده بود وضعیت این اپراتور به مراتب بهتر شده است.

وی ادامه داده است: «به عبارت دیگر بخش عمده‌ای از مشکلات قبل به واسطه این اپراتور برطرف شده و نمی‌دانم بحث اختلالاتی که مطرح می‌شود به طور مشخص مربوط به چه موضوعی است اما حتا در ایام عید که اپراتورها ترافیک بالایی دارند، وضعیت خدمات این اپراتور نسبت به قبل بسیار بهتر بوده و مشکل خاصی نداشته است.»

waezi

واعظی در پاسخ به اینکه اینترنت همراه اول همچنان در نقاط متعددی دارای مشکل است، اظهار کرده است: «بحث فعلی درباره مکالمات صوتی و پیامک‌هاست و در زمینه اینترنت نیز این اپراتور به تدریج در حال نصب تجهیزات مختلف خود در نقاط مختلف است».

وزیر ارتباطات در عین حال یادآور شده است که با توجه به رفع اختلالات اپراتور اول ارتباطی کشور، پروانه رسمی ارایه خدمات 3G  و 4G  به این اپراتور ارایه می‌شود.

بنابه گزارش، این خبرگزاری، اخیرن یکی از معاونان وزیر ارتباطات گفته بود لازم است بر روی فعالیت شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی نظارت بیشتری شود و فعالیت‌های آن‌ها به گونه‌ای قانونمند شود که اپراتورهای تلفن همراه در طرح‌های تجاری خود با مشکل مواجه نشوند.

«واعظی» درباره این اظهارات و نیز نگرانی کاربران از این موضوع، توضیح داده است: «مردم اصلن نگران نباشند. تصمیم مشخص ما آن است که فعلن برنامه‌ای برای محدودیت فعالیت شبکه‌های اجتماعی موبایلی نداریم و قطعن زمانی این موضوع را اعلام خواهیم کرد که جایگزین‌های مناسبی برای این شبکه‌ها در داخل کشور ایجاد شده باشد. به همین منظور اکنون هیچ تصمیمی برای محدود کردن شبکه‌های اجتماعی نداریم.»

بیشتر بخوانید

فیلترینگ هوشمند در ایران ظرف یک ماه آینده اجرا خواهد شد

شناسایی هویت کاربران اینترنت در ایران اولویت وزارت ارتباطات است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,